Erime başlıyor: AKP'de 80 vekil ayrılıyor


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
Erime başlıyor: AKP'de 80 vekil ayrılıyor

23 Haziran seçimi ile büyük hezimet yaşayan AKP'de erime süreci başladı.. Yeniçağ yazarı Ahmet Takan, AKP'nin derin kulislerinden edindiği bilgilere göre, Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu'nun kuracağı yeni parti veya partilere AKP'den 80 vekil katılacak.. Öte yandan 23 Haziran hezimetinin ardından AKP'deki kararsız vekillerin sayısında büyük artış olduğu da öğrenildi. Davutoğlu ve Babacan'ın kuracakları partilerin iyi bir ivme yakalaması ve toplumda karşılık bulması halinde, AKP'den daha büyük kopuşların yaşanacağı değerlendiriliyor.

Takip Et

Yeniçağ yazarı Ahmet Takan bugün yayımlanan "AKP'li muhaliflerin sabrı taştı... " başlıklı yazısında İstanbul seçimini İmamoğlu'nun kazanmasının ardından Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu'nun kurduğu iki ayrı partiye toplam 80 civarında AKP'li vekilin geçeceğini yazdı.

Yeniçağ Yazarı Ahmet Takan'ın yazısının ilgili bölümü:

AKP iç muhalefetinde son durum ne?..

AKP'de milletvekilliği de yapan ve Ahmet Davutoğlu'na yakınlığıyla bilinen Selçuk Özdağ, vakit kaybetmeden İstanbul seçimlerinde ağır yenilgi alan AKP'yi eleştirdi. Özdağ, "Bu seçimin sonuçları İstanbul ile sınırlı kalmayacaktır. Başka siyasi yansımaları da olacaktır" dedi.

Özdağ, seçim sonuçlarına göre İstanbul'dan sonra AKP'nin düşüşünün diğer illerde de devam edeceğini belirterek, Ahmet Davutoğlu'nun sloganı olan "ya yeni hal, ya yeni hal" sözlerini kullandı.

Özdağ'ın sosyal medyada yaptığı paylaşımlar, "Davutoğlu'nun kararlılığının teyidi" olarak yorumlandı. Ali Babacan'ın Ankara'da geçen Cumartesi günü katıldığı bir düğünde, "Önümüzdeki hafta yoğun istişarelere başlayacağız" değerlendirmesi AKP kulislerinde yeni yorumlara yol açtı.

AKP kulislerindeki İddialar şöyle; "Ahmet Davutoğlu parti kurarsa en az 30-35, Ali Babacan parti kurarsa 40-45 civarında milletvekili AKP'den kopar". Babacancılar, "Eğer Ali bey bir parti kurmazsa, hepimiz Davutoğlu'nun peşine gideriz diyorlar. Anlayacağınız, 23 Haziran'ın ardından 80 civarında milletvekilinin AKP ile yolları ayırabileceği konuşuluyor...

Erime başlıyor: AKP'de 80 vekil ayrılıyor
Erime başlıyor: AKP'de 80 vekil ayrılıyor
Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin