Erdoğan ve Devlet Bahçeli'nin yolları ayrılıyor mu!


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
Erdoğan ve Devlet Bahçeli'nin yolları ayrılıyor mu!

TELE1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ ve Prof. Dr. Emre Kongar Bülent Arınç’ın istifasını değerlendirdi. Yanardağ "Arınç gibi 45 yıllık yol arkadaşını harcayan Erdoğan ve AKP yönetimin harcayamayacağı hiçbir şey yoktur. Devlet Bahçeli ile yolların kısa süre sonra ayrılacağını şuraya yazıyorum.." tespitinde bulundu..

Takip Et

TELE1'de yayınlanan 18 Dakika isimli programda Bülent Arınç istifasını değerlendiren Merdan Yanardağ'dan çarpıcı bir yorumda bulundu; "Şuraya yazıyorum Erdoğan Bahçeli'yi de harcayacak"

Yanardağ açıklamalarında “Bu AKP içerisinde, Saray’da derin bir çatlağa işaret ettiğini düşünüyorum. Ama tablonun şöyle olduğu ortada, Arınç da istifa dilekçesinde yazmış; ‘Erdoğan’ın hukukta reform yapılacağı ilan edildikten itibaren onu destekleyen bir yaklaşım içinde konuştum. Gazeteciler sorunca bunu somutladık, isimlendirdim’ diyor, geri adım atmıyor. Ama enteresan bir lafı var; Bahçeli’nin dava arkadaşım diye Alaattin Çakıcı’ya sahip çıktığı bir yerde, 45 yıllık dava arkadaşı Bülent Arınç’ı harcamış oldu. Arınç böyle söylüyor en azından” ifadelerini kullanan Yanardağ, “Arınç gibi 45 yıllık yol arkadaşını harcayan bir yönetimin harcayamayacağı hiçbir şey yoktur. Devlet Bahçeli ile yolların kısa süre sonra ayrılacağını şuraya yazıyorum” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin