Erdoğan ve Davutoğlu Telefonda 'Kavga' etti. Telefonu suratına kapattı


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Haber Oku / Sehir: Genel
Erdoğan ve Davutoğlu Telefonda 'Kavga' etti. Telefonu suratına kapattı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile eski başbakanlardan Ahmet Davutoğlu'nun geçtiğimiz bayramda telefonda sözlü olarak 'kavga' ettikleri öne sürüldü. TurkTime yazarı Talat Atilla güvenlir bir kaynağa dayandırdığığı yazısında, Davutoğlu'nun telefonlarına çıkmayan Erdoğan, defalarca ve ısrarla çalan telefona cevap verdiği, kısa tartışmanın ardından da Davutoğlu'nun yüzüne telefon kapattığı, iddiasını ortaya attı. Yaşanan bu olayın ardından Davutoğlu'nun yeni parti kurma çalışmalarına hız verildiği ifade edildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Eski Başbakanlardan Ahmet Davutoğlu arasında sözlü 'sert' bir tartışmanın yaşandığı öne sürüldü..

TurkTime yazarı Talat Atilla, bugünkü köşesinde bazı bilgiler paylaştı. Atilla, adı yeni partiyle anılan Ahmet Davutoğlu ile AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın telefonda tartıştığını yazdı.

Turktime yazarı Talat Atilla’nın yazısı şöyle:

Yeni parti kurma hazırlıklarına hız veren eski başbakanlardan Ahmet Davutoğlu ile Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz bayramda telefonda kavga ettiler.

Güvenilir kaynaklardan aldığım net bilgilere göre olay şöyle gelişti;

Bayramda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı arayan eski başbakan Ahmet Davutoğlu’nun telefonuna Erdoğan çıkmadı.

Davutoğlu’nun ısrarla aramasından sonra telefona çıkan Cumhurbaşkanı Erdoğan, kısa bir bayramlaşmanın ardından Davutoğlu’na “Sen neden İstanbul’da değilsin?” sorusunu yöneltti.

Davutoğlu’nun “Binali bey için mi gideceğim?” yanıtına sinirlenen Erdoğan “Sen Binali bey için değil, Ak Parti için çalışmış olacaksın. Hani aramızda hukuk vardı” karşılığını verdi.

Bunun üzerine Davutoğlu’nun “Beni gazetecilerin saldırılarına karşı korumadınız. Suriye dahil her şey üzerimde kaldı sayın Cumhurbaşkanım?” dedi.

Erdoğan’ın bu yanıt karşısında hiddetlendiği ve “Boş ver şimdi gazetecileri falan. Bunlar bahane. Sen neredesin, biz neredeyiz?” diyerek telefonu sert bir şekilde kapattı.

Bu telefon konuşmasından sonra Davutoğlu ve Erdoğan siyasi anlamda köprüleri tamamen attı.

NOT: Yazıyı kaleme almadan önce eski Başbakan Davutoğlu’nun cebine olayı özetleyen notu gönderdikten sonra, yanıtını bekledim ama her hangi bir değerlendirme yapmadı.

TIMETURK/Talat Atilla

 


Youtube Kanalımızı Takip Edin