Erdoğan: Ülkemiz için ikinci çeyrek bir parça sıkıntılı gözüküyor


yayincilar/anka/ankax60.jpg Kaynak: ANKA
Erdoğan: Ülkemiz için ikinci çeyrek bir parça sıkıntılı gözüküyor

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yeşilköy’deki Prof. Dr. Murat Dilmener Acil Durum Hastanesi açılışında CHP’yi eleştirdi. Türkiye’nin büyüdüğünü kaydeden Erdoğan, 'Ülkemiz için ikinci çeyrek bir parça sıkıntılı gözükse de sonrası aydınlıktır.' ifadelerini kullandı.

Takip Et

Erdoğan, tek parti dönemini hatırlatarak, “Tek parti faşizminin milletimizin kalkınmasına vurduğu darbeleri de müşahede ettik. Türkiye'nin ihtiyacı kavga değil eser siyasetidir. Milletimizin beklentisi polemik değil inşa siyasetidir. El ele çalışmayı mücadele etmeyi sürdüreceğiz. Bu ülkede hiç kimse milli iradeyi alaşağı edemez. Her kim Türkiye'de demokrasiyi, özgürlükleri, adaleti, güvenliği, kültürü daha ileriye götüreceğine ikna ederse ülke ona emanet edilir” diye konuştu.

TÜİK’in açıkladığı veriler doğrultusunda Türkiye’nin büyüdüğünü kaydeden Erdoğan, “İlk çeyrekte ABD 4.8, Fransa 5.8 daraldı. Türkiye ise ilk çeyrekte sağladığı yüzde 4.5 oranındaki büyüme ile bu tablodan ayrıştı. Ülkemiz için ikinci çeyrek bir parça sıkıntılı gözükse de sonrası aydınlıktır” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:

ÖRNEK MODEL: “Rönesans firması ve Sağlık Bakanlığımıza teşekkür ediyorum. Murat Dilmener hocamızın ismi hep gönüllerde yaşayacaktır. Biz de ismini hastaneye vererek vefamızı göstermek istedik. Son nefesini kadar hizmetlerini sürdüren hocamızın ismi elbette gönüllerde hep yaşayacaktır.
Türkiye sahip olduğu sağlık alt yapısı ve genel sağlık sigortası sistemiyle salgın sürecinde dikkatleri üzerine toplamış bir ülkedir. Genel sağlık sigortamıza gıptayla bakıldığını çok iyi biliyoruz. 1 milyon 100 bini bulan sağlık ordumuzla milletimizin hizmetindeyiz.  Salgın döneminde iki ayı bulmadan inşasını tamamlayıp hizmete sunduğumuz bu acil durum hastanelerinin örnek alınacak bir model olduğuna inanıyorum. Feriha Öz hastanesi askeri havaalanının bir ucunda yapılmış. Herhangi bir hasta uçakla gelip hemen yaya mesafede hastaneye ulaşacağı bir yer. 

SALGININ YAYILMA HIZI KIRILDI: Salgının yayılma hızını kırdık. Şayet ihtiyaç olsaydı bu hastaneler on binlerce canın kullanılmasına hizmet edecekti. 1008 burası, 1008 Sancaktepe'deki hastane. Yurtdışından tedavi için gelecek hastalara hizmet verecek. Sağlık turizminde çok ciddi bir sıçrama yapıyoruz. “

DARBELER: Tek parti faşizminin milletimizin kalkınmasına vurduğu darbeleri de müşahade ettik. Türkiye'nin ihtiyacı kavga değil eser siyasetidir. Milletimizin beklentisi polemik değil inşa siyasetidir. El ele çalışmayı mücadele etmeyi sürdüreceğiz. Bu ülkede hiç kimse milli iradeyi al aşağı edemez. Her kim Türkiye'de demokrasiyi, özgürlükleri, adaleti, güvenliği, kültürü daha ileriye götüreceğine ikna ederse ülke ona emanet edilir.”

“Ben Murat beyin kızından da bir şey rica ediyorum. Sizin bu ülkeye doktorlar yetiştirmeniz lazım. Bizim eksiğimiz fiziki mekanlardan çok doktor. Her kim eğitimde, sağlıkta, ulaştırmada, tüm temel hizmet alanlarında ülkeyi daha ileriye taşıyacağının güvenini verirse millet ona yönelir.” 

DEMOKRASİ VE KALKINMA: Türkiye'nin önünde demokrasiden ve kalkınmadan başka bir alternatif yoktur. Salgın döneminde yavaşlayan ekonomik faaliyetlerin bize de olumsuz etkileri oldu. İlk çeyrekte ABD 4.8, Fransa 5.8 daraldı. Türkiye ise ilk çeyrekte sağladığı yüzde 4.5 oranındaki büyüme ile bu tablodan ayrıştı. Ülkemiz için ikinci çeyrek bir parça sıkıntılı gözükse de sonrası aydınlıktır.” 

İKİNCİ ÇEYREK SIKINTILI: İlk çeyrekte ABD 4.8, Fransa 5.8 daraldı. Türkiye ise ilk çeyrekte sağladığı yüzde 4.5 oranındaki büyüme ile bu tablodan ayrıştı. Ülkemiz için ikinci çeyrek bir parça sıkıntılı gözükse de sonrası aydınlıktır.”

Kaynak: ANKA

Youtube Kanalımızı Takip Edin