Erdoğan Senegal'de konuşuyor


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
Erdoğan Senegal'de konuşuyor

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye-Senegal İş Forumu'nda konuşuyor. Erdoğan burada yaptığı konuşmasında Kanal İstanbul projesi ve Yerli Otomobil çalışmalarına değindi..

Takip Et

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları;

İş insanlarının destek vermediği bir kalkınma mümkün değildir. 17 senede tarihi reformlara imza attık. Tarihimizin en büyük ekonomik sıçramasını gerçekleştirdik. Ülkemizi dünya ekonomi sıralamasında 13. sıraya yükselttik.

KANAL İSTANBUL'U HAYATA GEÇİRMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Bugüne kadar 400 milyar dolar değerinde 10 bin 108 proje üstlendik. Şu an dünyadaki 10 dev altyapı projesinden 6’sı Türkiye’de bulunuyor.İstanbul Boğazı’na eş bir proje olan Kanal İstanbul’u hayata geçirmek için çalışıyoruz.

Erdoğan Senegal'de konuşuyor
Cumhurbaşkanı Erdogan ve mevkidaşı, Senegal Cumhurbaşkanı Macky Sall

"YERLİ OTOMOBİL"

Geleceğin teknolojisiyle üreteceğimiz yerli otomobili inşallah tüm insanlığın kullanımına sunacağız

SİHA’larda dünyanın 4 ülkesinden biriyiz. Türkiye için önemli bir ortak ve dost olan Senegal ile ilişkilerimiz gelişmeye önem atfediyoruz. Hedefimiz ticaret hacmini orta vadede 1 milyar dolara çıkarmaktır. Türkiye ile Senegal bunu yapar ve inşallah yapacağız. Bunun için hepinize ve başta işadamlarına çok önemli görevler düşüyor. Türkiye ile Senegal ekonomisi birbirini tamamlayıcı özelliklere sahiptir. 

Afrikalı kardeşlerimizin eski emperyalist güçlerin yol göstericiliğine ihtiyacı yok. 

Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin