Erdoğan-Pence görüşmesi başarılı geçmezse Türkiye'yi mahvedeceğim


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
Erdoğan-Pence görüşmesi başarılı geçmezse Türkiye'yi mahvedeceğim

ABD başkanı Trump'tan skandal tehditler gelemeye devam ediyor.. Trump PKK, IŞİD’den daha kötü, ifadesini kullandıktan sonra, ’Erdoğan ve Pence görüşmesi başarılı geçmezse Türkiye'yi yaptırımlarla mahvedeceğim’ dedi..

Takip Et

ABD Başkanı Trump birkaç saat önce kullandığı “Kürtler melek değil” ifadelerinden sonra şimdi de “PKK, IŞİD’den daha kötü” sözleriyle Türk kamuoyunu şaşırtan bir açıklama yaptı.

Trump, “Dostumuz olmayan Suriye için NATO müttefikimizle mi çatışalım? PKK pek çok yönden IŞİD'den daha tehlikeli bir terör örgütü. Yarı-karmaşık bir sorun. Zekiyseniz çok karmaşık değil” dedi.

"MAHVEDECEĞİM.."

Trump bu açıklamasının yanı sıra ABD Başkan Yardımcsı Pence ile Cumhurbaşkanı Erdoğan arasındaki görüşmelerin olumsuz sonuçlanması sonrasında Türkiye’yi ekonomik olarak mahvedeceğini, söyledi.

Türkiye aleyhinde yaptığı açıklamalarla gündeme gelen Cumhuriyetçi Senatör Lindsey Graham hakkında da konuşan Trump, “Lindsey Graham Ortadoğu’da 1000 yıl daha kalmak isteyebilir ama ben istemiyorum. Türkiye ile Suriye arasındaki, bizden uzak olan sorunlara karışmak istemiyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin