Erdoğan konuştu: Eyy Batı, Eyy Arap Ligi..


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
Erdoğan konuştu: Eyy Batı, Eyy Arap Ligi..

AKP Genel başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu. Erdoğan Barış Pınarı harekatına karşı çıkan ve kınayan batı ülkeleri ve Arap birliğine seslenerek, 'Eyy Batı, eyy Arap Ligi hepinize sesleniyorum. Bu devran elbet dönecek.' dedi. Öte yandan Erdoğan konuşmasının başında AKP vekilleri azarlayarak "Milletvekili arkadaşlarımız Meclis'te iştirak konusunda zayıf olduklarını ihbar ettim. Bu bizim gibi güçlü bir partiye yakışmıyor. Üç günümüzü biz meclis çalışmalarına veremezsek bize yazıklar olsun. Arkadaşların sizleri bahçelerden toplayıp guruba getirmemesi lazım." ifadelerini kullandı..

Takip Et

Erdoğan'ın açıklamaları: BİZE YAZIKLAR OLSUN..

Milletvekili arkadaşlarımız Meclis'te iştirak noktasında zayıf olduklarını Grup Başkanı ve Başkanvekili arkadaşlarımdan istihbar ettim. Bu yakışmıyor. Salı, çarşamba, perşembe, üç günümüzü biz Meclis çalışmalarına örnek bir parti olarak veremezsek bize yazıklar olsun. Sizleri bahçelerden toplayıp gruba getirmememiz lazım.

BARIŞ PINARI HAREKATI

Harekat başarıyla devam ediyor. Müttefiklerimizin yüzümüze başka konuştuğu, arkamızdan başka iş çevirdiği açığa çıkmıştır.

Ey Arap Ligi acaba siz ne kadar Suriyeliyi kabul ettiniz. Siz Suriye'yi Arap Ligi'nden çıkardınız. Türkiye'ye hakaret etmek için almak gibi bir projeyi hayata sokmaya çalışıyorsunuz.

DEAŞ'ı proje olarak destekleyen ülkeler bugün karşımıza en büyük DEAŞ düşmanı görüntüsüyle çıkıyor. Biz kimin ne rol oynadığını iyi biliyoruz. DEAŞ'ın çöküşünü başlatan yine biz olduk. El Bab'da 3000 DEAŞ'lıyı etkisiz hale getiren biz olduk. Bu örgütün foyasını Fırat Kalkanı Harekatı ile biz ortaya çıkardık. DEAŞ balonunu söndürdük. Suriye'de DEAŞ'ın elindeki diğer yerleri de özgürleştirmeyi teklif ettik.

Müttefikleri Türkiye gibi meşru güç yerine PKK/YPG gibi terör örgütü ile hareket etmeyi tercih ettiler. Fransa'da bir eylem yaptıklarında Fransız halkının acısını paylaşmak üzere biz de oradaydık. DEAŞ ülkemizde 50 kişinin, 100 kişinin öldüğü canlı bomba saldırısı gerçekleştirdiğinde yanımızda kimseyi bulmadık. Önümüzde iki yol var, ya Avrupa'da ve Amerika'da yazılan senaryoda bize biçilen role teslim olacak, kasap bıçağına boynumuzu uzatacak ya da mücadele edecektik. Türk Milleti'nin mazisinde teslim olma seçeneği asla olmamıştır.


Suriye'de Türkiye'nin başlattığı operasyonun ardından DEAŞ tehdidi ortadan kalktığında karşımızda garip bir manzara bulduk. Bir tarafta rejim 100 binlerce insanı katlederek ilerliyordu, diğer tarafta PKK/YPG Amerika ve Avrupa'nın sınırsız desteği ile 1 milyon insanı yerinden ederek sınırlarımız dibinde bir terör koridoru oluşturuyordu. Biz İdlib'de 4 milyon insanın hayatını kurtarmak için var gücümüzle çalışırken bunların hiçbirinden destek göremedik.

Barış Pınarı Harekatı'nda çok daha aleni direnç ve saldırı ile karşı karşıyayız. Birkaç lider harekatı durdurun diye bizi arıyor, durdurun diyor. 900'e yakın havan ve roket için üzüntülerini bildirmek için kimse aramadı. Bunları iyi tanıyın, bunlara hiç güvenmeyin. Bunlar ummuyorlardı, Türk ordusunun bu kadar süratle mesafe alacağını ummuyordu. Hesap tersine döndü aramaya başladılar. Sadece terör örgütü temsilcilerinin yönlendirmesi ile bizi itham etmeye, bizi eleştirmeye kalktılar. Hepsine de gereken cevabı verdik, veriyoruz. Geçmişte de aynı tavırlarla karşılaşmıştık.

"EY BATI, EY ARAP LİGİ, BU DEVRAN ELBET DÖNECEK"

15 Temmuz darbe girişiminde sınırlı sayıda dostumuzun desteği dışında tamamen yalnız bırakılmıştık. Ey Batı, ey Arap Ligi hepinize sesleniyorum. Bu devran elbet dönecek.


Yarın öbür gün siz de bizimle benzer sıkıntılarla karşı karşıya kalacaksınız. O zaman birileri de sizin karşınıza teröristlere kol kanat germek için çıkacak. O zaman bizi çok iyi anlayacaksınız ama iş işten geçmiş olacak.

NATO üyesi ülkelere sesleniyorum. PKK ne zaman NATO üyesi oldu da benim haberim olmadı? Nasıl oluyor da ülkeler her türlü desteği veriyor. Başta Amerika. 30 bin TIR bunlara silah, mühimmat desteği veriyor. Avrupa, her türlü desteği veriyor. 90 kilometreyi aşkın tüneller var Suriye'de. Bunun çimentosu Fransız firmasından geliyor. Kimi aldatacaksınız.

Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin