Erdoğan'ın övdüğü Ahmet Katıksız Türkiye'den kaçtı!


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
Erdoğan'ın övdüğü Ahmet Katıksız Türkiye'den kaçtı!

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan başbakanlık döneminde "Herkese Kitap" adlı bir proje hazırlayıp AB'ye sunan Ahmet Katıksız'dan katıldığı törende övgüyle bahsetmişti. Katıksız, Türkiye'yi terk ettiğini duyurdu. Katıksız, "Beni yönetenlerin liyakatsiz bir şekilde atandığı kadroların altında kendimi tüketeceğime dünyanın bambaşka bir coğrafyası olan Belçika'dayım" dedi.

Takip Et

Ahmet Katıksız, Bingöl depreminde ağır hasar gören Bingöl İl Halk Kütüphanesi için 'Herkese Kitap' adlı bir proje hazırlayıp AB'ye sunmuş ve AB Eğitim ve Gençlik Programları aracılığıyla daha 17 yaşındayken İspanya'da bir eğitime başvurmuş, ardından da bu programa katılmıştı.

Erdoğan, 2013 yılında başbakanlık görevindeyken Avrupa Birliği (AB) Bakanlığı 81 İl, 81 Proje adlı AB Projeleri Festivali ve AB Eğitim Programları çerçevesinde yaptığı konuşmada Ahmet Katıksız'ı örnek göstermiş; "Bingöl'den Ahmet Katıksız kardeşimiz 1986 doğumlu. 1 Mayıs 2003'te Bingöl'de deprem oluyor, il halk kütüphanesi ciddi zarar görüyor. Ahmet kardeşimiz bu duruma kayıtsız kalmıyor. Ulusal Ajans aracılığıyla bir fon buluyor. Proje yapıyor, başvuruyor ve projesi kabul ediliyor. Ahmet kardeşimin bu projesi Bingöl'ün ilk Ulusal Ajans Gençlik Projesi" ifadelerini kullanmıştı.

Erdoğan'ın övdüğü Ahmet Katıksız Türkiye'den kaçtı!
Erdoğan'ın övdüğü Ahmet Katıksız Türkiye'den kaçtı!

Erdoğan'ın övgüler dizdiği Katıksız, sosyal medya hesabından memuriyetten çekildiğini ve Türkiye'yi terk ettiğini duyurdu.

Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin