Erdoğan’ın koruma polisi intihar etti.


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
Erdoğan’ın koruma polisi intihar etti.

Cumhurbaşkanlığı Koruma Daire Başkanlığında görevli polis memuru M.A.B.’nin bu sabah intihar ettiği bildirildi. Polisin intihar ettiğinin ortaya çıkmasından bir gün sonra Emniyet’ten açıklama geldi; M.A.B.’nin mobbing gördüğüne ilişkin iddialarına değinilmezken, “maddi sıkıntılarının bulunduğu ve psikolojisinin iyi olmadığı” savunuldu.

Takip Et

ODA TV’nin haberine göre; Ekip arkadaşları, M.A.B.’nin sabah göreve gelmemesi ve telefonunun kapalı olması üzerine kaldığı eve gitti. Polisler, kapının açılmaması üzerine çilingir yardımıyla eve girince polis memurunun cansız bedeniyle karşılaştı.

Evinde yaklaşık 4 aydır yalnız oturan koruma polisinin yanında silahla bulunduğu aktarılırken, M.A.B.’nin bir de mektup bıraktığı anlaşıldı. 28 yaşındaki M.A.B.’nin bıraktığı mektupta ise polis merkezinde baskı gördüğü satırları kaleme aldığı görüldü.

M.A.B’nin bulunan mektubunda şu ifadelere yer veriliyordu:

Personelini aşağılamak, tehdit etmek, meslekten etmek, küçük düşürmek, yalancı konumuna koymak en iyi yaptığınız iş olsa gerek. Her insanın bir gururu vardır ve ben o lafları kaldıramadım. Evet C.B. ve A.Ö. bina tesis ve kapılar size ait. Keşke yukarıda yazdıklarım yerine biraz da personele iyi davranıp hal hatır sormayı onları anlamayı deneseydiniz. Cenazeme M. Y. komiserim hariç hiçbir rütbenin gelmesini istemiyorum.

Cumhurbaşkanlığı Koruma Daire Başkanlığı’nda görevli bir polisin intihar ettiğinin ortaya çıkmasından bir gün sonra Emniyet’ten açıklama geldi.
Cumhurbaşkanlığı Koruma Dairesi’nde görevli polis memuru M.A.B.’nin yaşamına son verdiği bilgisinin kamuoyuna yansımasından saatler sonra Emniyet’ten ilk bilgi verildi. Emniyetin verdiği bilgide polis M.A.B.’nin mobbing gördüğüne ilişkin iddialarına değinilmezken, “maddi sıkıntılarının bulunduğu ve psikolojisinin iyi olmadığı” savunuldu.

Yeniçağ’da yer alan habere göre Emniyet, M.A.B.’in intiharı üzerine çalışma başlattı. Olaya dair Emniyet’ten verilen bilgide şu ifadeler kullanıldı:

“Yapılan çalışmada; M.A.B.’nin olay yeri adreste yaklaşık olarak 4 aydır yalnız ikamet ettiği, Cumhurbaşkanlığı Koruma Daire Başkanlığı’nda Polis Memuru olarak görev yaptığı, M.A.B.’nin annesinin MS hastası olduğu, maddi sıkıntılarının bulunduğu ve psikolojisinin iyi olmadığı, bugün sabah göreve gelmemesi ve telefonunun kapalı olması üzerine, gece görevinden çıkan ve aynı mahalleden ikamet eden bilgi sahibi iş arkadaşı E. Y., F.K. ve Y.K.’nin ikamete geldikleri, kapıyı çalmasına rağmen açan olması üzerine çilingir marifetiyle içeri girdiklerinde, M.A.B.’nin salonda bulanan kanepeye diz üstü dayanmış vaziyette EKS olarak görmeleri üzerine 112 ye bilgi verdikleri, gelen sağlık ekibinin yaptığı kontrolde EKS olduğunun anlaşıldığı, kanepe üstünde M.A.B.’nin yüzünün altında tabancanın olduğu görülmüş, ikamet içerisinde yapılan incelemede, kareli kağıt üzerine mavi tükenmez kalemle yazılmış, (…) bir sahifelik intihar notu bulunmuştur.”

Bu açıklama, söz konusu intihar olayının üzerinden 1 gün geçmesi ardından yapıldı. Dün BirGün’ün Cumhurbaşkanlığı Koruma Daire Başkanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü ve İçişleri Bakanlığı’na ilettiği açıklama taleplerine yanıt verilmemişti.

Olaya dair Yeniçağ’a iletilen bu bilgi notunun haricinde hala hiçbir resmi açıklama bulunmuyor.

Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin