Erdoğan, İmamoğlu ve Yavaş'ın çok gerisinde kaldı


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
Erdoğan, İmamoğlu ve Yavaş'ın çok gerisinde kaldı

Yöneylem Sosyal Araştırmalar Merkezi yaptığı ankette İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan'ı geride bıraktı. Araştırma verilerine göre İmamoğlu 8, Yavaş ise 6 puan farkla Erdoğan'ın önüne geçti.

Takip Et

Yöneylem Sosyal Araştırmalar Merkezi’nin hazırladığı Ocak 2021 raporunda katılımcılara Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a karşı 5 farklı adayla ilgili olarak cumhurbaşkanlığı seçiminde hangi adaya oy vereceği soruldu. Sosyal Araştırmalar Merkezi Ocak 2021 anket sonuçlarını açıkladı. Araştırmada seçmene, Erdoğan’a karşı 5 farklı adayla ilgili olarak cumhurbaşkanlığı seçiminin 2. turu olsa hangi adaya oy vereceği soruldu. AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan en yüksek oy oranına yüzde 41’le Kemal Kılıçdaroğlu karşısında ulaşırken, en düşük oyu yüzde 38,4’le Mansur Yavaş karşısında aldı.

Erdoğan, İmamoğlu ve Yavaş'ın çok gerisinde kaldı
Erdoğan, İmamoğlu ve Yavaş'ın çok gerisinde kaldı

EN YÜKSEK OYU İMAMOĞLU ALDI
Erdoğan’a karşı en düşük oyu yüzde 22’yle Ali Babacan alırken, en yüksek oyu yüzde 40’la Ekrem İmamoğlu elde etti. Erdoğan ile İmamoğlu arasında geçecek bir cumhurbaşkanlığı seçimi yarışında kararsız ve oy kullanmayacak seçmen oranı da en aza indi. 18-20 yaş altı Erdoğan’ın karşısındaki ismi destekliyor18-20 yaş arasındaki yeni seçmenlerden Erdoğan’ın alabildiği oy oranı maksimum yüzde 28 olarak kaydedildi. Bu grup içinde Recep Tayyip Erdoğan’a karşı en büyük üstünlüğü 8 puan fark ve yüzde 34 oy oranıyla Ekrem İmamoğlu sağladı. Onun ardından 6 puan fark ve yüzde 31 oy oranıyla Mansur Yavaş geldi.

Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin