Erdoğan duyurdu: Sosyal medyaya 'sansür' geliyor


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
Erdoğan duyurdu: Sosyal medyaya 'sansür' geliyor

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan partisinin Genişletilmiş İl Başkanları toplantısında konuştu. Erdoğan sosyal medyada 'sansür düzenlemesini' parlamentoya getireceklerini söyledi. Esra Albayrak ve damadı Berat Albayrak hakkında cinsiyetçi çirkin paylaşımlara ilişkin de konuşan Erdoğan, “Hukuk içinde bu alçakların peşini bırakmayacağız..” ifadelerini kullandı

Takip Et

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, sosyal medya platformlarını kontrol altına alacaklarını söyledi.

"ERİŞİM ENGELİ"

Erdoğan, "83 milyonun sosyal medya terörü karşısında eli kolu bağlı kalmasını kabul edemeyiz. Bu kapsamda hukuki düzenleme üzerinde çalışıyoruz. Bu mecraların hukuki ve mali muhataplık tesis etmeleri için ne gerekiyorsa yapmalıyız. Erişim engeli, adli ve mali yaptırımları devreye sokacağız. Türkiye muz cumhuriyeti değildir. Yasama dönemi bitmeden bu meseleyi halletmeyi ümit ediyorum," dedi.


Erdoğan, "Sosyal medya mecralarının tamamen kaldırılmasını, kontrol edilmesini istiyoruz," ifadelerini kullandı.

SOSYAL MEDYA TERÖRÜ

Partisinin genel merkezinde Genişletilmiş İl Başkanları toplantısında konuşan Erdoğan'ın konuyla ilgili sözleri şöyle:

- Aile olarak, birkaç gündür böyle can acıtıcı mesele ile karşı karşıyayız. Önceki gece 8. torunum Hamza Salih dünyaya geldi. Berat Bey evladının doğumunun sevincini sosyal medyada paylaştı. On binlerce kişi tebriklerini ve iyi dileklerini iletti.

"AZ SAYIDAKİ İNSANLIKTAN NASİBİNİ ALMAMIŞ ALÇAKLAR"

- Ancak sayıca az da olsa bırakın ahlakı, namusu, haysiyeti, insanlıktan nasibini almamış bazı alçaklar, içlerindeki kötülüğü ortaya saçarak bu güzel iklimi kirletmeye çalıştı. Yargı ve emniyet harekete geçerek bunlar hakkında işlem yapmaya başladı.

"BU ALÇAKLARIN PEŞİNİ BIRAKMAYACAĞIZ"

- Bir bebek üzerinden ailesine ve onların değerlerine saldıran bu alçakların peşini bırakmayacağız. Her birinden işledikleri suçun hesabını soracağız. Benzer saldırıları daha önce de yaşamıştık. Son yıllarda bu tür ahlaksızlığın artmasında bu mecraların kontrolsüzlüğünün nedeni vardır.

- Bunlar ahlak sahibi değil. Biz ahlakı yüce, medeniyet değerleri yüce bir devletin torunlarıyız. Bu millete layık olmayan bu gelişmeleri yaşamak, görmek istemiyoruz.

"BU TÜR SOSYAL MEDYA MECRALARININ KALDIRILMASINI İSTİYORUZ"

Üzerinde durmamız gereken konu medya ve sosyal medyanın bu tür kokuşmuşluğun aracı haline düşmesidir. Bu mecraların bir düzene sokulması şarttır. Bu millete, bu ülkeye bu tür mecralar yakışmıyor. Biz bunları parlamentomuza getirip, bu tür sosyal medya mecralarının kaldırılmasını, kontrol edilmesini istiyoruz.

- Küresel firmalar içerikle ilgili her türlü hukuki ve mali sorumluluğu üstleniyorlar ancak Türkiye'den kaçınıyorlar. Bizim ailemizin başına gelenleri 83 milyonun her biri yaşayabilir. Bir kişinin yüzüne karşı ifa edildiğinde suç olan her şey sosyal medyada da aynı şekilde karşılaşmalıdır.

"HUKUKİ DÜZENLEME ÜZERİNDE ÇALIŞIYORUZ"

- Cinsel istismar, kumar, dolandırıcılık, terör propagandası başta olmak üzere hak arama yolları açık olmalıdır. Milletimize karşı sorumluluklarımızı işletmemiz gerekiyor. 83 milyonun sosyal medya terörü karşısında eli kolu bağlı kalmasını kabul edemeyiz. Bu kapsamda hukuki düzenleme üzerinde çalışıyoruz.

"ERİŞİM ENGELİ, ADLİ VE MALİ YAPTIRIMLAR DEVREYE SOKULACAK"

- Bu mecraların hukuki ve mali muhataplık tesis etmeleri için ne gerekiyorsa yapmalıyız. Erişim engeli, adli ve mali yaptırımları devreye sokacağız. Türkiye muz cumhuriyeti değildir. Yasama dönemi bitmeden bu meseleyi halletmeyi ümit ediyorum. Artık kim ne der yerine, ülkemizin neye ihtiyacı olduğuna bakacağız."

Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin