Erbil'deki 'Huqqabaz' isimli restorandan tepki çeken paylaşım


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
Erbil'deki 'Huqqabaz' isimli restorandan tepki çeken paylaşım

Sahipleri 'çok tanıdık' çıkan o restoranın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşıma tepki yağdı.. Irak’ın Erbil şehrinde 'huqqabaz' isimli restorana susturuculu silahlarla düzenlenen saldırıda, Türkiye’nin Erbil Başkonsolosluğu’nda görevli diplomat Osman Köse şehit olmuştu. Restoran sosyal medya üzerinden olaya ilişkin haberlerde 'marka hassasiyeti' uyarısı yaptı. Öte yandan huqqabaz'ın sahibinin Bilal Erdoğan ve Burak Erdoğan’ın eşi Sema Erdoğan eski ortağı olduğu öğrenildi..

Takip Et

Erbil'de meydana gelen ve tüm Türkiye'yi yasa boğan olay, kısa sürede sosyal medyanın gündemine otururken, saldırının gerçekleştiği restoranın Twitter’da saldırıyla ilgili bir paylaşım için gönderdiği mesaja tepki yağdı.

Saldırıyla ilgili paylaşımın kaldırılmasını isteyen mekânın mesajında gerekçe olarak “Marka hassasiyeti” gösterildi.

Paylaşımı gerçekleştiren Türkmeneli Cephesi hesabı, restoranın bu mesajına “Güvenlik anlayışınız da keşke marka hassasiyetiniz kadar yüksek olsaydı” cevabını verdi.

Restoranın mesajı, “Türk Diplomatlar Erbil’de katlediliyor gecenin bir yarısı restoran zinciri marka hassasiyetinden bahsediyor. Güvenliğin sıfır olduğu huqqabaz restoranda gerçekleşen silahlı saldırıda, restoran zincirinin haberimize verdiği alçak tepki” ifadesiyle paylaşıldı.

İşte o mesaj:

Erbil'deki 'Huqqabaz' isimli restorandan tepki çeken paylaşım
Erbil'deki 'Huqqabaz' isimli restorandan tepki çeken paylaşım

SAHİPLERİ YABANCI DEĞİL

odaTv'de yer alan habere göre;  saldırının gerçekleştiği “huqqabaz” restoranlarını bünyesinde barındıran Q Gıda şirketinin sahibi iş adamı Cihan Kamer olduğu öğrenildi. Atasay Kuyumculuk’un da sahibi olan Cihan Kamer, 2009 yılında Bilal Erdoğan ve Burak Erdoğan’ın eşi Sema Erdoğan’la kurduğu ortaklıkla gündeme gelmişti.

FETÖ BAĞLANTILARI

Cihan Kamer’in oğlu Atasay Kamer’in FETÖ’nün Hava Kuvvetleri İmamı Adil Öksüz de dahil olmak üzere FETÖ iddianamelerinde yer alan birçok isimle yurt dışı seyahatleri gerçekleştirdiği ortaya çıkmıştı.  odatv.com

Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin