El Bab’da IŞİD saldırısı: 5 Türk askeri şehit, 15 asker yaralı


Haber Oku Kaynak: Haber Oku / Şehir: Genel
El Bab’da IŞİD saldırısı: 5 Türk askeri şehit, 15 asker yaralı

Suriye'de 2 kahraman yiğidimiz şehit oldu, 15 yiğidimiz de yaralandı.. Fırat Kalkanı Harekatı'nın sürdüğü El Bab' da IŞİD unsurlarının saldırısında iki Türk askeri şehit oldu, 15 asker de yaralandı. Akşam saatlerinde ise 2 asker daha şehit oldu ve şehit sayısının 4'e yükseldiği duyuruldu. Yaralı askerlerin çoğununu durumunun iyi olduğu öğrenildi. Öğleden sonra el yapımı patlayıcının patlaması sonucu 2 asker daha şehit oldu ve gün içindeki şehit sayısı 4'e yükseldi. Gece saatlerinde gelen yeni bir habere göre, El Bab'da çıkan çatışmalarda bir asker daha şehit oldu ve gün içinde şehit olan asker sayısı 5’e yükseldi.

Takip Et

Suriye’de devam eden Fırat Kalkanı harekatı kapsamında El Bab kentine ilerlemeye çalışan Özgür Suriye Ordusu güçlerini destekleyen Türk askerlerine, terör örgütü IŞİD unsurları tarafından saldırı düzenlendi. Saldırıda iki asker şehit oldu, 15 asker yaralandı.

ŞEHİT SAYISI 5'E YÜKSELDİ

Suriye’nin El Bab bölgesinde terör örgütü DEAŞ ile süren çatışmalarda bir asker daha şehit oldu.

Akşam saatlerinde çıkan çatışmada şehit olan asker ile birlikte gün içerisinde şehit olan asker sayısı 5’e yükseldi.

Helikopterle Gaziantep’e getirilen şehit askerin naaşı otopsi için Adli Tıp Kurumu morguna konuldu.

Başbakan, oğlunu bize emanet demişti.
Başbakan Binali Yıldırım'ın yılbaşı gecesi Gaziantep'in Oğyzeli ilçesi'ndeki geri gönderme merkezi'nde yemek yediği askerlerden Uzman Çavuş Mahmut Uslu (sağda) El Bab'da şehit oldu. Askerlerden Uzman Çavuş Selim Topal da 20 Ocak'ta şehit olmuştu.

BAŞBAKAN’IN BULUNDUĞU FOTOĞRAFTAKİ İKİNCİ ASKER DE ŞEHİT OLDU

Suriye'de yürütülen Fırat Kalkanı Harekatı’nda El Bab bölgesinde şehit olan uzman çavuş Mahmut Uslu’nun, yılbaşı gecesi Gaziantep’in Oğuzeli İlçesi’ndeki İl Göç İdaresi Geri Gönderme Merkezi’ni ziyaret eden Başbakan Binali Yıldırım ile birlikte yemek yiyip sohbet ettiği ortaya çıktı.

Şehit askerler
 

ŞEHİT ASKER: VATAN TOPRAĞI DAHA ÖNEMLİ

Başbakan Yıldırım ile karavana yiyen uzman çavuş Uslu, Ankara’da yaşayan annesi Mürşide Uslu’yu telefonla arayarak yeni yılını kutlamıştı. Şehit Uzman Çavuş Uslu’nun, telefonu verdiği Başbakan Yıldırım ile konuşan annesi Mürşide Uslu, "Oğlumu özledim, yanıma gelsin" diyerek özlemini ifade etmişti. Şehit uzman cavuş Uslu ise, annesine "Vatan toprağı daha önemli" diyerek yanıt vermişti. Başbakan Binali Yıldırım ise, Mürşide Uslu’ya "Çocuklarınız bize emanet, burada iyiler" diyerek ailenin yeni yılını kutlamıştı.

AYNI FOTOĞRAFTAKİ ARKADAŞI DA ŞEHİT OLMUŞTU

Başbakan Binali Yıldırım’ın aynı masada oturup sohbet ettikleri askerlerden hemşehrisi Uzman Çavuş Selim Topal da, 20 Ocak’ta DEAŞ’lı teröristlerin saldırısında 4 arkadaşıyla birlikte şehit olmuştu.

Şehit olan askerlerin naaşları
Şehit kahraman askerlerimizin cenazeleri böyle getirildi:

169’uncu gününe giren Fırat Kalkanı harekatına katılan Türk askerlerinin bulunduğu Suriye’nin El Bab bölgesindeki birliğe, sabah saatlerinde IŞİD terör örgütü saldırı düzenledi. Saldırının ardından IŞİD terör örgütü unsurlarının bulunduğu bölgeler ise karadan ve havadan ateş altına alındı. Bölgeden tahliye edilen yaralı askerler tedavi için Kilis Devlet Hastanesi’ne gönderildi.

Şehit olan kahraman askerlerimizin naaşları KİLİS'e getirildi
Şehit olan askerlerin naaşları helikopterle Kilis’e getirildi.

TSK’dan acı haberle ilgili yapılan açıklamada, “Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında 8 Şubat 2017 sabah saatlerinde DEAŞ terör örgütü ile süren çatışmalar esnasında iki kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 15 kahraman silah arkadaşımız ise hafif şekilde yaralanmıştır. Yaralılar derhal hastaneye sevk edilerek tedavilerine başlanmıştır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailesine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları ile yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır; yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza da acil şifalar diliyoruz” denildi. DHA

2 ASKER DAHA ŞEHİT OLDU 
Suriye’nin El Bab bölgesinde dün geceden bu yana terör örgütü IŞİD ile süren çatışmalarda öğleden sonra 2 asker daha şehit oldu. Gün içerisinde şehit olan asker sayısı 4’e yükselirken, 169 gündür devam eden harekattaki şehit sayısı ise 60 oldu.

Şehit askerlerin cenazeleri helikopter ile otopsi için Gaziantep Adli Tıp Kurumu morguna getirildi.

AJANSLAR

 

Kaynak:

Youtube Kanalımızı Takip Edin