Ekrem İmamoğlu'na Portakal'dan 'çılgın' teklif: Afişe edelim


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
Ekrem İmamoğlu'na Portakal'dan 'çılgın' teklif: Afişe edelim

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu belediyeden istifa ettiklerini söyleyen kişilerin hala belediye iştiraklerinde çalışmaya devam etmesiyle ilgili açıklama yapmış, kaybedecek zamanımız yok, İstanbul'a hizmet etmek ve israfın önüne geçmek için bir an önce görevleri devralmamız gerekiyor demişti. İBB'de istifa etmeyen yöneticiler için FOX Ana Haber'İn başarılı sunucu gazeteci Fatih Portakal Twitter hesabından çılgın teklif yaptı..

Takip Et

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İBB’de yaşanan yönetim süreciyle ilgili soruya, “Şirketlerle ilgili şu anda anlaşılmaz bir direnç yaşanıyor. ‘Biz istifa ettik’ diye helallik isteyen genel sekreter ve yardımcıları, toplam 10 kişi, şu anda İBB’nin en önemli iştirakinin yönetim kurulu başkanı. Biz, oraya yönetim atayamıyoruz. Genel kurul çağrısı için noter çağrısı yapıyoruz. Maksimum süreler kullanılıyor. Ağustos’un sonuna dönük tarihler veriliyor.” diyerek yanıt verdi.

Ekrem İmamoğlu'na Portakal'dan 'çılgın' teklif: Afişe edelim
İBB İştiraklerinde kul hakkı yiyen ve istif etmeyenleri afişe edelim

"MİLLETİN MALININ ÜZERİNE OTURDUNUZ"

İmamoğlu, “Dolayısıyla ben o 10 şahsa ve diğerlerine diyorum ki; bakın milletin malının üstüne oturdunuz. 31 Mart’ta seçim oldu. 6 aydır bu tartışmalar yüzünden bence hakları olmayan maaşları alıyorlar. Çıkartırız da onun bedellerini. Hakları olmayan maaşları aldıkları gibi ne şekilde yönettiklerine dair bilgi sahibi değiliz. Kendilerini yüzlerinin kızaracağı, başlarını öne eğecekleri duruma düşürmesinler.” ifadelerini kullandı.

Ekrem İmamoğlu’nun açıklamasının ardından gazeteci ve yazar Fatih Portakal, konuyla ilgili bir paylaşımda bulundu.

Portakal, Twitter hesabından şunları yazdı:

- İstanbul’un tüm bilbordlarına, köprü üstlerinde ki duyuru panolarına istifa etmeyen 10 İstanbul Büyükşehir Belediyesi çalışanının fotoğraflarını asıp: “kul hakkı yiyenler” diye yazardım.

5 - İştirakler tam bir arpalık gibi görünüyor...

4 - Kul hakkı yiyerek orada oturuyorsunuz. Sadece zamanı geciktiriyorsunuz. NOT: Bu isimler, iddiarımla ilgili çıkarmamı veya eklememi istediğiniz bölümler varsa bana bildirmeniz yeterli. Elbette ki söz hakkınız var. Ama önce kendinizi halka anlatmanızı öneririm.

Ekrem İmamoğlu'na Portakal'dan 'çılgın' teklif: Afişe edelim
Ekrem İmamoğlu'na Portakal'dan 'çılgın' teklif: Afişe edelim

3 - 10/15 bin tl arası maaş, iştirak yönetimlerinden bir bu kadar maaş, opel insignia, masraf ödemesi alma, sağlık sig. ve istediğini işe alabilme keyfiyeti. Eninde sonunda bu koltukları bırakacaksınız. Çünkü+++

2 - Ve passat araçlar,masraf ödemesi alma(!),sağlık sigortası, istediğini işe alabilme keyfiyeti!Daire başkanlarına gelince: 1 istifa, 3’ü yeni başkan tarafından görevden alınmasına rağmen 21’i hala yüzleri kızarmadan o koltuklarda oturuyor.YK üyelikleri sürüyor. Neden? İddialar+++

1 - @istanbulbld durum:Gnl. skrt,7 gnl skrt. yrd. istifa etti. Bu isimler İŞTİRAKLER ballı kapısının yönetim kurullarında maalesef yüzleri kızarmadan hala oturabiliyorlar.Neden? İddialar: 15/20 bin tl arası maaş, bir bu kadar iştirak yönetiminden gelir, Audi8+++

Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin