Dolar yükselişe geçti. Altının gramı ne kadar? İşte son durum


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Haber Oku / Sehir: Genel
Dolar yükselişe geçti. Altının gramı ne kadar? İşte son durum

TCMB'nin 13 Eylül'deki toplantısında ne kadarlık faiz artışı yapacağına yönelik belirsizliğin baskısı altındaki dolar/TL, gelişmekte olan ülke para birimlerindeki olumsuz hava ve İdlib'e hava saldırılarının başlaması ardından 6.73'e kadar yükselmişti. Bugün ise dolar/TL 6.68 seviyelerinde işlem görüyor. Altının gramı hafta ortasında ne kadar? Kapalıçarşı'da çeyrek fiyatları...

Dün küresel piyasalarda azalan risk iştahı ile yükseliş eğiliminde hareket eden dolar/TL, günü yüzde 1,47 artışla 6,6457'den tamamlamıştı.

Dolar/TL bugüne düşüşle başlamasının ardından yeniden yükselişe geçti. Dolar günün ilk saatlerinde 6,6940 seviyesinde dengeledi.

5 EYLÜL 08:30, Dolar ve euro fiyatları:
Dolar/TL 6.69,
euro/TL 7.75'den işlem görüyor.

Altının gramı hafta ortasında ne kadar? Kapalıçarşı'da çeyrek fiyatları...

Altın fiyatları dün güne düşüşle başladı.

- Kapalıçarşı'da kapanışta gram -0,34% azalışla 255,26 liradan,
- Çeyrek altın ise -0,11% düşüşle 417,44 liradan alıcı buldu. 

Altının gram fiyatı, güne düşüşle başlamasının ardından 254,8 lira seviyelerinde dengelendi. 

ALTIN FİYATLARINA BİR UZMAN YORUMU

Finans Analisti İslam Memiş, gram altında 250 liranın kısa vade için destek seviyesi olduğunu belirterek, piyasalardaki agresif dalgalanmaların devamı halinde altının gram fiyatının 250-290 lira aralığında kalmaya devam edeceğini söyledi.
 
ABD piyasalarının dün tatil olması nedeniyle veri akışının sakin olduğunu ifade eden Memiş, "Altının ons fiyatı, dün 1.195-1.204 dolar aralığında seyretti. Ons fiyatı, 1.200 doların altında kalıcı mı olacak yoksa bu seviyelerden toparlanma sürecine mi girecek? Bunu takip edeceğiz. Bugün ABD'de açıklanacak imalat sanayi verileri piyasaların yönü üzerinde belirleyici olacak." ifadelerini kullandı.