Dev marketten ders gibi yanıt: Depoda mal olması stokçuluk değildir


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
Dev marketten ders gibi yanıt: Depoda mal olması stokçuluk değildir

CarrefourSA Genel Müdürü Kutay Kartallıoğlu, stokçuluk iddialarına karşı çıktı. Kartallıoğlu, "Bir marketin deposunun olmasından daha doğal bir durum yok. Soruyorum size o depolar olmasa biz nasıl pandemide rafları dolu tutmakla övünecektik?.. Bir marketin deposunda iki palet yağ tutması stokçuluk değildir." dedi.

Takip Et

CarrefourSA Genel Müdürü Kutay Kartallıoğlu, bir basın toplantısıyla hem şirketinin faaliyetlerini anlattı hem güncel sorunları yanıtladı. 

Sürekli artan gıda enflasyonu konusunda zincir marketlere haksızlık edildiğini belirten Kartallıoğlu’nun özellikle şu vurgusu dikkat çekti: “Üretici enflasyonu (Yİ-ÜFE) ile tüketici enflasyonu (TÜFE) arasında 50 puanlık fark var. Bu farkı tutan perakende dünyasıdır. Modern ticaret, rekabet ve bizim gibi şirketler olmasa bu fark kalmaz.” Market depolarına yapılan baskınları da değerlendiren Kartallıoğlu şöyle konuştu: 

YURTTAŞIN ALIM GÜCÜ DÜŞTÜ..

Bir marketin deposunun olmasından daha doğal bir durum yok. Soruyorum size o depolar olmasa biz nasıl pandemide rafları dolu tutmakla övünecektik?

Dev marketten ders gibi yanıt: Depoda mal olması stokçuluk değildir
Dev marketten ders gibi yanıt: Depoda mal olması stokçuluk değildir

BİR MARKETİN DEPOSUNDA MAL OLMASI STOKÇULUK DEĞİLDİR

- Ayrıca finansman açısından elde fazla stok tutmak kârlı bir durum değildir, bunu büyük marketler yaparsa zarar ederler. Bir marketin deposunda iki palet yağ tutması stokçuluk değildir.” 

"RAKİBİMLE NASIL ANLAŞACAĞIM"

- Rakip market yöneticilerinin mesajlaşarak tek fiyat belirlemesinin mümkün olmadığını da ifade eden Kartallıoğlu, “Ben fiyat konusunda kendi satın alma müdürümle anlaşamıyorum daha, rakibimle nasıl anlaşacağım” diye sordu.

"ŞEKER VE BUĞDAYDA TEDARİK SORUNU VAR"

Ayrıca yurttaşın alım gücünün düştüğüne dikkati çeken Kartallıoğlu, bu nedenle tüketicilerin nispeten daha ucuz olan “market markası” ürünlere yöneldiğini söyledi. Kartallıoğlu şeker ve buğdayda tedarik sorunu yaşadıklarını sözlerine ekledi.

Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin