Deizm'deki artışın nedeni AKP iktidarı: Çamlıca Cami milletin anasını..


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
Deizm'deki artışın nedeni AKP iktidarı: Çamlıca Cami milletin anasını..

Saadet Partisi Lideri Temel Karamollaoğlu, Best FM’de ‘Konuşan Türkiye’ programında Ufuk Karcı’nın sorularını cevaplandırdı. Karamollaoğlu, Çamlıca Camii çıkışını yenileyerek “Oraya gidenlerin, tabir yerindeyse anası ağladı” ifadesini kullandı. Öte yandan Karamollaoğlu, Türkiye'de son yıllarda İmam Hatip okulları da dahil Deizm'İn artışının da sorumlusunun iktidar olduğunu öne sürdü.

Takip Et

"İKTİDAR ARTIK TÜKENDİ"

Karamollaoğlu; “İktidar, artık tükendi. Davutoğlu ile yayın yapan insanların, işlerine son verilmesi de bunu gösteriyor. İstanbul seçimler, artık bir ihtar oldu. Ben en fazla 200, 300 binlik bir fark bekliyordum. Ancak, seçim yenileme kararı, insanlarda büyük bir infial meydana getirdi. İşte bu, artık bir tükenmedir,” dedi.

"TÜRKİYE TAM BİR KORKU İMPARATORLUĞU YAŞIYOR"

Birçok kişinin, özellikle memur, esnaf veya iş adamının kime oy verdiğini asla söylemeyeceğini ifade eden Karamollaoğlu, “Türkiye, tam bir korku imparatorluğu yaşıyor. Herkes korkuyor. Kiminin bir beklentisi var, olmaz diye korkuyor. Kimisi de doğrudan doğruya korkuyor. Tüm toplumda bir endişe var. Bakın, sandıklara müdahale edildi denildi, ama kendilerinin müdahale ettiği anlaşıldı. Sonuç, bunu gösterdi. Ama insanlar, değiştiriyor. AK Parti, seçmen taşıdı otobüsler ile ama onlar oyunu İmamoğlu’na verdi. Ancak insanlar, bundan da korkuyor.” şeklinde konuştu.

“ÇAMLICA CAMİİ, MİLLETİN ANASINI AĞLATTI”
Karamollaoğlu, daha önce yaptığı Çamlıca Camii çıkışına, bir yenisini de ekleyerek; “Oraya gidenlerin, tabir yerindeyse anası ağladı. Sırf biz, bir şey söyledik diye, o noktaya bir seferberlik ilan edildi. Ancak, insanlar sabah namazına yetişemedi. Trafik orada kilitlendi. İnsanları kilometrelerce mesafeden yürümek zorunda kaldı. Bu da insanları yordu. Ben, camiye karşı olabilir miyim? Ancak, o yapı, oraya gösteriş için yapıldı. O noktaya, konutta yapılsaydı, okulda yapılsaydı yine karşı olurdum. Çünkü, erişimi zor. İşte bu da israftır. Bana cevap vermek için oraya giden, Allah’ın indinde bir şey kazanamaz. Çünkü oraya Allah rızası için değil, bana cevap vermek için gittiler,” diye konuştu.

‘‘TÜRKİYE’DE DEİZM'İN YÜKSELMESİNİN SEBEBİ AKP İKTİDARDIR’’
Türkiye’de, deizm yükselişini üzülerek gördüğünü söyleyen SP Genel Başkanı Karamollaoğlu, “Bu gelişme, dindar ailelerin çocuklarında daha çok yaşanıyor. Bu, iktidarın sebep olduğu bir konudur. Eğer ki siz, dini değerleri ve dini temsil ettiğini söylerken ve sadece görüntüde bunu gerçekleştirirsen; bu sizin hayatınıza yansımaz ise o zaman olmuyor. Müslümanlık, namaz kılıp, oruç tutamak veya hacca gitmekten ibaret değildir. Adalet, çok önemlidir. Hz. Ali Efendimiz, buyuruyor ki, ‘devletin dini adalettir’ Türkiye’de bir dikta var. İşte, bu insanları da dinden uzaklaştırıyor. O sebeple bu iş, iktidarın sorumluluğundadır.” İfadelerini kullandı.

Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin