Erdoğan'dan ilk açıklama: Süreci aşarsak güzel günler bizi bekliyor


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
Erdoğan'dan ilk açıklama: Süreci aşarsak güzel günler bizi bekliyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşuyor. Erdoğan, Ankara'daki koronavirüs toplantısı öncesinde açıklamalarda bulundu. Erdoğan'ın açıklamaları devam ettiği sırada Cumhurbaşkanlığı yayını kesildi ve kapalı toplantıya geçildi. Toplantı sonunda toplantıda alınan olası kararların açıklanması bekleniyor

Takip Et

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşuyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara'daki koronavirüs toplantısı öncesinde açıklamalarda bulunuyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

- Tüm dünya ile birlikte ülkemizi de etkileyen koronavirüs hastalığı ile ilgili gerçekleştirdiğimiz değerlendirme toplantısının ardından milletimize gerekli açıklamaları yapacağız.

Gönüllü veya zorunlu karantinalar nedeniyle günlük hayatı durma noktasına getiren böyle bir sürecin pek çok boyutu yanında ciddi ekonomik sonuçları da ortaya çıkacaktır. Hem hastalığının bir salgın haline dönüşmesini engellemeye hem de ekonominin çarklarının dönmesine gayret edeceğiz.

- Gönüllü veya zorunlu karantina süreci nedeniyle günlük hayatı bu hale getiren bir sürecin ekonomik sonuçları da ortaya çıkacaktır.

- Hem hastalığının bir salgın haline dönüşmesini engelleme hem de ekonominin çarklarının dönmesine gayret edeceğiz.

- Koronavirüsle mücadele ederken ekonomide çarkların dönmesini sağlamak kolay değildir, bu zoru milletimizle birlikte başaracağız. Alacağımız kararlarla bu süreci her birlikte aşacağız.

Ağustos 2018'de yaşadığımız kur, faiz, enflasyon saldırısının etkilerinden kurtulmaya, işlerin yoluna girmeye başladığı dönemde ipin ucunu asla bırakamayız. Petrol fiyatlarının düşüşüyle bağlantılı olarak finans alanında yaşanan gelişmeler de ülkemize ilave avantajlar sağlayacaktır.

"SÜRECİ İYİ YÖNETİRSEK GÜZEL BİR TABLO BİZİ BEKLİYOR"

- Önümüzdeki birkaç haftalık süreci iyi yönetirsek, milletimizi iyi bilgilendirir, hastalığı sıkı şekilde kontrol altında tutarsak umduğumuzdan da güzel bir tablo bizi bekliyor. Önemli olan hastalığın bizi yenmesine fırsat vermeden hem tıbbi olarak virüsün hem de psikolojik ve ekonomik etkilerinin üstesinden gelebilecek dirayeti ortaya koyabilmemizdir.

- Biliyorsunuz dün Fransa Başkanı Macron, diğer tarafta Merkel, diğer tarafta Johnson'la dörtlü bir video konferans yaptık. Bu video konferansta ele aldığımız koronavirüs konusunda en iyi konumda bizim olduğumuz gözüküyor. Bizim ardımızdan Almanya geliyor. Ama İngiltere ve Fransa’nın durumu bizimle mukayese edilmeyecek derecede olumsuz.

Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin