Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın maaşına zam


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın maaşına zam

‘2021 Yılı Merkezi Yönetim Bütçesi’nde AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın maaşı, 88 bin TL olarak öngörüldü. CHP’li Özgür Özel, bütçe teklifi ile ilgili zamla ilgili, “Erdoğan’ın maaşı yüzde 8,3, sarayın bütçesi yüzde 28,1 artıyor, vatandaşa da yoklukta sabretmek düşüyor” dedi.

Takip Et

‘2021 Yılı Merkezi Yönetim Bütçesi’ Meclis’e sunuldu. Cumhurbaşkanlığı idaresine ayrılan bütçe 886 milyon TL arttırılarak, 4 milyar 39 milyon 453 bin TL olarak belirlendi.

2021 bütçesinde Cumhurbaşkanı’na ayrılan ödenek, 1 milyon 56 bin olarak öngörülürken, buna göre AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın maaşı 88 bin TL olacak.

“ERDOĞAN KENDİ MAAŞINI YÜZDE 8.3 YÜKSELTİYOR”
CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, TBMM’ye sunulan bütçe teklifi ile ilgili yaptığı açıklamada, “TBMM’ye sunulan bütçe teklifine göre Tayyip Erdoğan kendi maaşını yüzde 8,3 zamla 88 bin TL’ye yükseltiyor” dedi.


Özel şu bilgileri verdi: “Zammın karşılığı 6.750 TL, 3 asgari ücrete denk geliyor. Erdoğan’ın maaşı yüzde 8,3, sarayın bütçesi yüzde 28,1 artıyor, vatandaşa da yoklukta sabretmek düşüyor.”

Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin