Cumhur İttifakı o ilde de patlak verdi


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
Cumhur İttifakı o ilde de patlak verdi

Türkiye genelinde bir çok ilde tutmayan AKP-MHP'nin Cumhur İttifakı bir ilde daha patlak verdi.. Son olarak Cumhur İttifakı’nın Ordu’da yaşadığı çatlak büyüyerek devam ediyor. MHP İlçe Başkanı ile AKP Ordu Milletvekili karşı karşıya geldi...

Takip Et

Cumhur İttifakı’nın Ordu’da yaşadığı çatlak büyüyerek devam ediyor. Son olarak MHP İlçe Başkanı ile AKP Ordu Milletvekili karşı karşıya geldi.

İki dönemdir Ordu milletvekili olarak görev yapan AKP’li Ergün Taşçı Ünye’den yayın yapan Oney Flaş FM radyosunda Haftanın Yorumu programında Ordu’daki seçilmişlerin küçük düşünmeleri sonucu iş görüp hizmet yapmakta sıkıntılar yaşandığını belirterek; “Bu yüzden ilimiz kan kaybediyor” dedi.

Ergün Taşçı, Ordu siyasetinde rol kapma yarışının hakim olduğuna dikkat çekti, şöyle dedi; “Kim rol kapma anlayışıyla hareket ediyor, rol kapmaya çalışıyorsa Ordu’ya kötülük ediyor.”

Taşçı; “Soruyorum; Ünye’de sivil toplum kuruluşları ile biz ne zaman, hangi konuyu tartıştık? Biz Altınordu’da Büyükşehirle beraber, Valiyle, sivil toplum kuruluşlarıyla kaç sefer bir araya geldik? Gelmedik. Ama kapalı kapılar arkası hiç boş kalmadı” diyerek yaşadıkları yanlışlığa dikkat çekti.

5 yıldır parlamentoda olduğunu ifade eden Taşçı, “Bu süreçte çok konuşan vekil olmadım. Ama bundan sonra konuşacağım. Ordu bugün, burada mı olmalıydı? Asla burada olmamalıydı. İşte bu yüzden konuşacağım” dedi.

ORTALIĞI KARIŞTIRDI

Konuya ilişkin AKP’li yerel yetkilileri sessizliğini korurken, MHP Fatsa İlçe Başkanı Murat Kaçak sosyal medya hesabından adeta ateş püskürdü. Kaçak, yaptığı açıklamada “Artık konuşacakmış, Neyi? Nasıl? Neden? Konuşacaksın” diye sordu.

MHP Fatsa İlçe Başkanı Murat Kaçak sosyal medya hesabından “Kendi siyasi partine mensup insanları nasıl ve hangi ayak oyunları ile kapının arkasında bıraktım dediğini mi” ifadelerini paylaştı. Kaçak devamında şunları yazdı:

“Bundan sonra Ordu-Fatsa benden sorulur, benim haberim olmadan yaprak bile kımıldayamaz dediğini mi? konuşacaksın, ne anlatacaksın? Neyi anlatacaksın? Fatsa'mız için yapılması gerekenlere nasıl engel olduğunu mu anlatacaksın. Tamam, hadi bekliyoruz ne kadar samimisin görelim, anlat bakalım... Bak kardeşim; bizim Fatsalılık hukukumuz taaa Atatürk ilkokulunda birinci sınıfta beraber okuduğumuz, kardeşlik yaptığımız, anamızın çantamıza koyduğu zeytin ekmeği paylaştığımız, hatta oturduğumuz sıranın örtüsünü bu hafta benim anam yıkayacak diye yarıştığımız günlere dayanıyor. Yani demem o ki, gölge etme başka ihsan istemeyiz.”

ENGİNYURT, BAŞKAN GÜLER’E TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt’ta Ordu’da yerel bir TV kanalında katıldığı programda AKP Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler’i eleştirmiş, Güler'i sadece fotoğraflarda gördüklerini dile getirerek, “Bu saatten sonra görmek de istemiyoruz. Bu saatten sonra MHP, Ordu Büyükşehir Belediyesinde yapılan ve Ordu’nun 18 ilçesinde yapılan yanlışları gündeme taşıyacaktır. Artık rahatlık dönemi bitti. Bir yıl sesimizi çıkarmadık. Bir yıl bekledik” diye konuşmuştu.

ARINÇ’IN MHP YORUMUNA ENGİNYURT’TAN SERT YANIT

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi Bülent Arınç bir televizyon programında kendisine sorulan “MHP, AK Parti’nin sırtında yük demiştiniz, aynı fikirde misiniz?” sorusuna verdiği “Cumhurbaşkanımız üzülüyor, onun için düşüncem içimde kalsın” cevabı verdi.

Arınç’ın bu sözlerine Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt'tan tepki geldi. Enginyurt, Twitter’dan yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

"İÇİNDE TAŞIDIĞIN PİS FİKİRLERİ BİZ BİLİYORUZ"

- Sen yoksun yanında da başarısız mı? Sen var mıydın 24 Haziran’da? 24 Haziran’da MHP vardı.

- Bülent Arınç’a soruyorlar ‘MHP, AK Parti’nin sırtında yük demiştiniz, aynı fikirde misiniz?’. Diyor ki ‘Cumhurbaşkanımız üzülüyor, onun için düşüncem içimde kalsın’. Yani demek istiyor ki ‘aynı düşüncedeyim.

- Cumhurbaşkanının sırtında bir kambur varsa, Bülent Arınç sensin! MHP'liler kimsenin sırtında kambur olmamıştır. Bülent efendi, içinde taşıdığın pis fikirlerini biz biliyoruz. Ülkücü ve MHP düşmanısın.

Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin