Cübbeli Ahmet Hocaya Resmi Plakalı Araç


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Haber Oku / Sehir: Genel
Cübbeli Ahmet Hocaya Resmi Plakalı Araç

Kamuoyunda Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü'nün onursal başkanı olduğu Hayder Aşevi logolu bir araçta resmi plaka bulunması şoke etti.. Söz konusu aracın 'İBB’ye ait kayıp araçlardan' olup olmadığı henüz bilinmiyor. Cübbeli 23 Haziran öncesi Ekrem İmamoğlu'na oy vermenin günah olduğunu 'fetva' olarak öne sürmüş, cübbelinin de oy kullandığı mahallede Ekrem İmamoğlu'nun oyları 31 Mart sonuçlarına göre iki kart arttığı görülmüştü

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait kayıp araç filosunun nerede olduğu belirsizliğini korurken, sosyal medyada paylaşılan bir fotoğrafta, bir derneğe ait araçta resmi plaka görüldü. Hayder Aşevi’ne ait bir aracın üzerindeki plakanın bir resmi plaka olması dikkatlerden kaçmadı.

Cübbeli Ahmet Hocaya ResmiPlakalı Araç
Cübbeli Ahmet Hocaya ResmiPlakalı Araç

Söz konusu derneğin onursal başkanlığını ise kamuoyunda “Cübbeli Ahmet Hoca” olarak bilinen İsmailağa Cemaati’nin önemli isimlerinden Ahmet Mahmut Ünlü yapıyor.

Cübbeli Ahmet Hocaya ResmiPlakalı Araç
Cübbeli Ahmet Hocaya ResmiPlakalı Araç

Sosyal medyada görülen araçtaki plakanın İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait olup olmadığı ise belirsizliğini koruyor.
 
İstanbul Büyükşehir Belediyesi 2018 STK-Okul Yurt Faaliyet Raporu’nda ‘Hizmet verilen diğer STK’lar” başlığında bulunan derneklerden birinin de Cübbeli Ahmet Hoca’nın içinde bulunduğu İsmailağa Cemaati ve İsmailağa Vakfı’nın da bulunması tartışma yarattı.


Youtube Kanalımızı Takip Edin