Covid-19 test kitleri cemaatçi şirketten fahiş fiyata alınıyor


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
Covid-19 test kitleri cemaatçi şirketten fahiş fiyata alınıyor

Daha önce de AKP teşkilatları ve bazı dernekler aracılığıyla dağıldığı iddialarıyla gündeme gelen covid-19 test kitleri hakkında yeni bir iddia ortaya atıldı. CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, Covid-19 test kitlerinde 5 kat fiyat farkıyla, bir cemaat firması aracılığıyla rant elde edildiğini iddia etti.

Takip Et

Adıgüzel'in iddiasına göre Sağlık Bakanlığı milyonlarca test kitini, Bakanlık'ta da etkili bir cemaate ait firma üzerinden ve piyasa fiyatının 4-5 katı fazlasına satın alıyor.

Adıgüzel, konuyu  Meclis gündemine de taşıdı. Sağlık Bakanlığı'nda bir süredir yaşanan görevden almalar ve istifaların da bu konuyla ilgili olduğunu iddia etti. Adıgüzel, Türkiye'de Covid-19 teşhisinde kullanılan PCR test kitinin bir firmadan alındığını belirterek, şunları söyledi:

Covid-19 test kitleri cemaatçi şirketten fahiş fiyata alınıyor
Mustafa Adıgüzel


Mustafa Adıgüzel

TEST KİTLERİ DOĞRUDAN DEĞİL, 4-5 KAT FİYATA BAKANLIĞA SATIYOR

“Sağlık Bakanlığı bu testleri firmadan doğrudan da tedarik etmiyor. Bir başka firma, üretici firmanın tek yetkili satıcısı unvanı ile faaliyet gösteriyor. Üretici firmadan çok uygun fiyata alınan kitler, 4-5 kat fiyata Sağlık Bakanlığı'na satılıyor. Aradaki rantı kimlerin yediği belli değil. Sağlık Bakanı da bu durumu bildiği halde bu aracı firmadan almaya devam ediyor. Bu firmayı araştırdığımızda hiçbir medikal tecrübesi olmadığını, Sağlık Bakanlığı'nda yıllardır varlığını bildiğimiz bir cemaatin umre ve hac organizasyonlarını yapan gruba bağlı olduğunu öğrendik.”

Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin