CHP'li Özgür Özel'e TBMM'de yumruklu saldırı


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
CHP'li Özgür Özel'e TBMM'de yumruklu saldırı

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Meclis’ta MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz’un yumruklu saldırısına uğradı. Saldırının ardından Özel 'Kalleşçe bir saldırıya' uğradım açıklaması yaptı

Takip Et

SON DAKİKA.. ÖZGÜR ÖZEL'E YUMRUKLU SALDIRI

TBMM TV’deki yayınına, Meclis’te Mahalle Bekçileri Kanunu görüşmelerinde yaşanan gerginlik yansıdı. görüşülürken, CHP’li vekiller Enis Berberoğlu’nun vekilliğinin düşürülmesini protesto amacıyla yavaş oy kullanma eylemi yaptı.

MHP’liler Devlet Bahçeli’nin “uzun süre bekletildiği” gerekçesiyle CHP’ye karşı yoğun tepki gösterdi

Daha sonra AKP’den muhalefetin söz hakkını engelleyen bir girişim oldu. AKP’nin bu tavrını eleştiren CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in konuşması ise MHP’liler tarafından engellenmeye çalışıldı. Özel’in arkası dönük iken MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz’un yumruklu saldırına uğradı.

CHP'li Özgür Özel'e TBMM'de yumruklu saldırı
CHP'li Özgür Özel'e TBMM'de yumruklu saldırı

KALLEŞCE SALDIRI

Saldırının ardından Halk Tv'de canlı yayımlanan "Şİmdiki Zaman Siyaset" programına bağlanan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, şunları söyledi:

"Arkadan kalleşce bir saldırıya uğradım. Herhangi bir yaralam yok. MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz arkamdan gelerek kalleşce saldırdı. Gözlüğümü yere düşürecek bir sarsıntı oldu. Hafif bir darbe aldım. Fakat benim saldırıya uğramamın ardından CHP'li milletvekilleri Kılavuz'u püskürttü. Kaba kuvvete başvuran bir anlayış ile karşılaşmak istemezdik. Biz Enis Berberoğlu için pasif bir yavaşlatma eylemi yapıyorduk. Oturuma ara verildi."

Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin