CHP'li başkanın odasında böcek(dinleme cihazı) bulundu


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
CHP'li başkanın odasında böcek(dinleme cihazı) bulundu

İzmir Bayraklı’da yeni Başkan Serdar Sandal’ın makam odasında yer alan elektrik prizinde dinleme cihazı bulundu. Konuyla ilgili açıklama CHP’li Sandal, “Anlaşılan birilerinin ayağına fena basmışız” dedi.

Takip Et

31 Mart yerel seçimleriyle birlikte belediye başkanlığı değişen ilçelerden İzmir Bayraklı’da yeni Başkan Serdar Sandal’ın makam odasında yer alan elektrik prizinde dinleme cihazı bulundu. Sandal, suç duyurusunda bulunduğunu söyledi.

OdaTV’nin haberine göre, Bayraklı Belediye Başkanı Sandal’ın makam odasında dinleme cihazı bulundu.

CHP'li başkanın odasında böcek(dinleme cihazı) bulundu
CHP'li başkanın odasında böcek(dinleme cihazı) bulundu

Kaymakamlığa ve Emniyet Müdürlüğü’ne bilgi veren Sandal, belediye personeli ve emniyetten gelen uzman polisler eşliğinde cihazı tutanak altına aldırdı.

Cihazın dinleme cihazı olduğunu ve yakın mesafelerden ancak dinleme yapabileceğini belirten uzmanlar, cihazı ayrıntılı incelemek üzere Emniyet Müdürlüğü’ne götürdü.

İLK İNCELEME SONUCU: BİNA İÇİNDEN DİNLENMİŞ

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal’ın makam odasında bulunan dinleme cihazındaki ilk incelemenin sonuçları ortaya çıktı.
Cihazın dinleme amaçlı konulduğu, ses kaydetmediği ancak yaklaşık 40 metre uzağa sesi iletip, orada kaydedilmesini sağlayabildiği saptandı. Cihaza el koyan polisin incelemeleri sonrasında teknik bilgilerin daha ayrıntılı ortaya çıkabileceği ifade edildi.

Konuyla ilgili açıklama CHP’li Sandal, şunları söyledi:

‘ANLAŞILAN BİRİLERİNİN AYAĞINA FENA BASMIŞIZ’

“Bizim kimseden saklayacak, gizleyecek bir şeyimiz yok. Biz bu makama şifreli asansörleri, kilitli demir kapıları kıra kıra geldik. Kapılarımızı tüm halkımıza açtık. Tasarruf tedbirlerini son noktasına kadar hayata geçirdik. Geriye dönük birçok dosyayı Teftiş Kurulumuza gönderdik. Anlaşılan birilerinin ayağına fena basmışız. Ancak herkes şunu çok iyi bilsin ki, hiç kimse bizi çıktığımız bu yoldan alıkoyamayacak. Kararlılıkla yürümeye devam edeceğiz.”

CHP'li başkanın odasında böcek(dinleme cihazı) bulundu
CHP'li başkanın odasında böcek(dinleme cihazı) bulundu

Dinleme cihazı ile ilgili suç duyurusunda bulunduklarını söyleyen Sandal, “Makam odamıza dinleme cihazı yerleştirecek kadar ne konuştuğumuzu, neler yapacağımızı merak edenler kimlermiş hep birlikte öğrenelim. Tüm Bayraklı, tüm İzmir kamuoyu öğrensin. İl Emniyet ve İlçe Emniyet Müdürlüğümüzden gelen, cihazı inceleyen ve bizleri bilgilendiren tüm polis arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Suç duyurusunda bulundum. Eminim odama dinleme cihazı yerleştirenler hızla bulunacaktır. Avukatlarımızla birlikte konunun takipçisi olacağız, gelişmelerden basını ve kamuoyunu bilgilendireceğiz” dedi.

Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin