CHP'den Soylu’ya ‘İmamoğlu’ ve 'pejmurde' yanıtı: Haddinizi Bilin


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
CHP'den Soylu’ya ‘İmamoğlu’ ve 'pejmurde' yanıtı: Haddinizi Bilin

Bazı belediyelere kayyum atamalarına tepki gösteren İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu için "İşini yap, başımızın üzerinde yerin var ama işini yapmanın dışında başka işlerle meşgul olursan pejmürde ederiz" diyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya CHP’den yanıt geldi. CHP’nin Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun Soylu'nun sözlerine tepki göstererek, "Sizi milli iradeye ve halkın kararına saygıya davet ediyorum. Haddinizi bilin" dedi. CHP'li Özgür Özel ise Soylu'ya yanıtında "Dünyanın en büyük metropolüne iki kez seçilen başkanı tehdit eden Soylu haddini bil otur yerine!" ifadelerini kullandı.

Takip Et

CHP'den Soylu’ya ‘İmamoğlu’ ve 'pejmurde' yanıtı: CHP'li Özgür Özel: Ateş olsan cürmün kadar yer yakarsın..

Bursa’da yapılan düzensiz göçle ilgili değerlendirme toplantısına konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İBB Başkanı İmamoğlu’nun kayyumla görevden alınan belediye başkanlarıyla görüşmesini sert sözlerle eleştirdi.

Soylu, İmamoğlu’na yönelik olarak, “Buradan söylüyorum: İşini yap, başımızın üzerinde yerin var, ama işini yapmanın dışında başka işlerle meşgul olursan pejmürde ederiz. Bu kadar açık ve net. Bu ülke adına, bu millet adına, sağına soluna bakmayız. Yıllardır terörden acı çeken insanlar dururken, terörist cenazelerinde yas tutan adamlara böylesine bir destek milletimizin de bizim de gönlümüzü acıtır, kimse kusura bakmasın” ifadesini kullandı.

CHP'den Soylu’ya ‘İmamoğlu’ ve 'pejmurde' yanıtı!
CHP'den Soylu’ya ‘İmamoğlu’ ve 'pejmurde' yanıtı!

‘HADDİNİZİ BİLİN’
Soylu’nun açıklamalarına tepki gösteren CHP'nin Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “‘Atanmış’ bir Bakanın, ‘seçilmiş’ bir Büyükşehir Belediye Başkanı’nı alenen tehdit etmesi hadsizliktir! Sizi milli iradeye ve halkın kararına saygıya davet ediyorum. Haddinizi bilin” dedi.


‘ATEŞ OLSAN CÜRMÜN KADAR YER YAKARSIN’
Soylu’ya bir yanıt da CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel’den geldi. Twitter hesabından bir mesaj paylaşan Özel, “Soylu halkın değil siyasi sahibinin seçtiği onun yerine tehdit ve hakaret eden bir kukladır. Atanmış Soylu seçilmiş İmamoğlu'nu tehdit ediyor. Ateş olsan cürmün kadar yer yakarsın. Dünyanın en büyük metropolüne iki kez seçilen başkanı tehdit eden Soylu haddini bil otur yerine!” ifadelerini kullandı.

CHP'den Soylu’ya ‘İmamoğlu’ ve 'pejmurde' yanıtı!
CHP'den Soylu’ya ‘İmamoğlu’ ve 'pejmurde' yanıtı!

Peki pejmürde ne demek, ne anlama geliyor? İşte TDK'da yer alan anlamı...

Türk Dil Kurumu’nda pejmürde kelimesinin anlamı “Eski püskü, yırtık, dağınık, perişan.” anlamına geliyor.

SOYLU: PEJMÜRDE EDERİZ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun kayyumla görevden alınan belediye başkanlarıyla ile bir araya gelmesini eleştirerek, “Buradan söylüyorum: İşini yap, başımızın üzerinde yerin var ama işini yapmanın dışında başka işlerle meşgul olursan pejmürde ederiz. Bu kadar açık ve net” dedi.

 

Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin