CHP’den Bahçeli’ye yanıt: Kılıçdaroğlu'na dokunmak isteyenler..


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
CHP’den Bahçeli’ye yanıt: Kılıçdaroğlu'na dokunmak isteyenler..

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Kemal Kılıçdaroğl'na yönelik sözlerine CHP'den cevap geldi. Grup Başkanvekili Özgür Özel, "Bu bir siyasi nezaketsizliktir. Kemal Kılıçdaroğlu'na dokunmak isteyenler son seçimde yedikleri demokrasi tokadını bir kez daha yiyeceklerdir" dedi.

Takip Et

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Ankara gündemine bomba gibi düşen, “Başkanlık Divanı'nın da kararıyla CHP-HDP ilişkilerinin incelenmesi, CHP Genel Başkanı'nın suç teşkil eden fiili ve değerlendirmelerinin analiz ve araştırılması maksadıyla bir komisyon görevlendirilmiştir. CHP Genel Başkanı için dokunulmazlığın kaldırılması ve mahkeme yolu ardına kadar aralanmış ve açılmıştır” açıklamalarına CHP’den cevap gecikmedi.

BAHÇELİ'NİN SAĞLIĞI İLE İİLGİLİ TARTIŞMALARIN ÜSTÜNÜ KAPATMAK..

Kameralar karşısına geçen CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, MHP’nin yaptığı açıklamaya sert cevap verdi. Açıklamayı siyasi nezaketsizlik olarak değerlendiren Özel, “CHP 100 yıllık tarihi boyunca bu kadar vesveselerle dolu, bu kadar ecele kaleme alınmış bir açıklama görmemiştir. Biz Bahçeli’nin sağlık durumuyla ilgili her türlü olumlu adımı atmışızdır, süreci de yakından izlemişsizdir. Hiçbir CHP’li Bahçeli’nin sağlığıyla ilgili olumsuz bir durum istemez ama MHP içinde Bahçeli’nin sağlığı ve siyasete devam edip etmeyeceği üzerine bir takım iç hesapların olduğu hepimizin malumudur. Bugün yazılan metin belki Türkiye içine Sayın Bahçeli, görevinin başındadır, sağlığı iyidir hatta gündem değiştirmeye haizdir mesajını vermekten öte değildir” dedi.

“BİR KEZ DAHA DEMOKRASİ TOKADINI YİYECEKLERDİR”

“Elbette CHP olarak böyle bir parti içi çekişmenin, rakebetin içine çekilmemize üzüntüyle yaklaştayız” diyen Özel, “Bugün MHP 1950’lerde kalmış olan tahtikat komisyonlarını kendi partisi içinde de kurmaya yeltenecek kadar, kendilerini de ileride utandıracak bir işe kalkışmışlardır. Sayın Genel Başkanımız hakkında bir takım çirkin iddialarla bir komisyon oluşturmak hem de o komisyonda yer alan 3 zatı, kendi kendilerini övdükleri bir metni Bahçeli’ye imzalatmış olmaları bambaşka bir konudur. Kemal Kılıçdaroğlu’na dokunmak isteyenler son seçimde yedikleri demokrasi tokadını bir kez daha yiyeceklerdir” dedi.

Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin