Çavuşoğlu'ndan Yunanistan'a Telefon: Yardıma Hazırız


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Haber Oku / Sehir: Genel
Çavuşoğlu'ndan Yunanistan'a Telefon: Yardıma Hazırız

Yunanistan'da çıkan orman yangını sonucu 50 kişi hayatını kaybetti 156 kişi yaralandı. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Yunanistan Dışişleri Bakanı'nı arayarak her türlü yardıma hazır olunduğunu belirtti.

Yunanistan'ın başkenti Atina yakınlarındaki ormanlık alanlarda çıkan yangınların büyümesi sonucu 50 kişi hayatını kaybetti.

YUNANİSTAN'DA ÇIKAN YANGIN NEDENİYLE 50 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Atina'nın kuzeydoğusunda yer alan Rafina bölgesindeki ormanlık alanlarda başlayan yangın meskun bölgelere sıçradı. Yangınlarda 50 kişi yaşamını yitirirken, ölenlerden bazılarının evlerinde ve araçlarında mahsur kalarak, bazılarının da yangından kaçmak için girdikleri denizde boğularak öldükleri kaydedildi.

156 YARALI, ÇOK SAYIDA KAYIP VAR

Yangında 150 kişi de yaralandı. Yaralananlardan 11'inin durumunun ciddiyetini koruduğu ifade edildi. Kayıp başvurusu yapılan birçok kişiye henüz ulaşılamaması nedeniyle ölü sayısının artmasından endişe ediliyor.

DIŞİŞLERİ BAKANI YUNANİSTAN'I ARADI: YARDIMA HAZIRIZ

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Yunanistan Dışişleri Bakanı Koçias'ı arayarak Yunanistan'daki yangından dolayı üzüntülerini ve taziyelerini iletti. Çavuşoğlu, Türkiye'nin her türlü yardıma hazır olduğunu da Koçias'a belirtti.

 


Youtube Kanalımızı Takip Edin