Canan Kaftancıoğlu’nun yardımcısı Murat Akbaş gözaltına alındı.


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
Canan Kaftancıoğlu’nun yardımcısı Murat Akbaş gözaltına alındı.

26 Ekim’de Ankara’da yapılacak olan ‘Büyük Ekoloji Mitingi’ne katılmak üzere dün akşam saatlerinde yürüyüşe başlayan “İstanbul Kaz Dağları Dayanışması Gönüllüleri” adlı grup gözaltına alındı. Gözaltına alınan isimler arasında CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun yardımcısı Murat Akbaş da bulunuyor.

Takip Et

Son dakika.. CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun yardımcısı Murat Akbaş gözaltına alındı.

İstanbul Kaz Dağları Dayanışması, dün Kadıköy Yoğurtçu Parkı’nda, Kaz Dağları Kirazlı Köyü mevkiinde, siyanürlü altın arama faaliyetlerine devam etmekte olan Kanadalı Alamos Gold ve şirketin Türkiye iştirakı Doğu Biga Madenciliğin 13 Ekim’de dolacak olan ruhsatının iptalini talep etmek için bir araya geldi. “Maden Ruhsatının Yenilenmesine Hayır” başlığı ile yapılan çağırıya yüzlerce kişi katıldı.

Cumhuriyet’in haberine göre, Etkinlikten sonra İstanbul Kaz Dağları Dayanışması Gönüllüleri 26 Ekim tarihinde Ankara’da yapılacak ‘Büyük Ekoloji Mitingi’ne katılmak üzere “Geleceğimiz ve Kaz Dağları için Ankara’ya yürüyoruz” pankartını açarak yürüyüşe başladı.

8 kişi gözaltına alındı
Maltepe ilçesine bağlı İdealtepe Sahili’nde gece saatlerinde İstanbul Kaz Dağları Dayanışması Gönüllüleri’nden 8 kişi gözaltına alındı.

Akbaş’ın yanı sıra Suruç’tan yaralı kurtulan Koray Türkay ile daha önce Yol TV’de Seçim Süreci programını sunan Eymen Demircan da gözaltına alınan isimler arasında yer alıyor.

Gözaltına alınanların isimleri şöyle:

Murat Akbaş, Koray Türkay, Kerem Gürsu, Onur Akceylan, Canan Hakko, Kaan Meriç , Cenk Usta ve Eymen Demircan.

Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin