Büyük ikramiye de 'büyük hile' iddiası: Rakamları önceden yazdılar


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
Büyük ikramiye de 'büyük hile' iddiası: Rakamları önceden yazdılar

Son yıllarda hile iddialarıyla gündemden düşmeyen Milli Piyango'da, yılbaşı özel çekilişinin yapıldığı anlarda rakamlar henüz küreden düşmenden, kazanan numaraların canlı yayında altyazı olarak gösterildiği öne sürülen görüntüler olay yarattı.. Büyük ikramiyenin İstanbul'daki biletinin de 'tesadüfen' satılmadığının ortaya çıkması üzerine şüpheler ve eleştiriler ikiye katlandı.

Takip Et

Büyük ikramiye de büyük ŞAİNE iddiası: Rakamları önceden yazdılar..

Sonuçlar açıklandıktan sonra kadın noterin endişeli tavrı ve diğer üyeye “Sus” işareti yapması dikkat çekti. Öte yandan Demirören Grubuna ait Hürriyet gazetesi Milli Piyango büyük çekilişi yapılırken canlı yayındaydı. Büyük ikramiye çekilişinde daha rakamlar belli olmadan alt yazıda rakamlar yer aldı. Bu anın videosu sosyal medyada birçok kullanıcı tarafından paylaşıldı.

'Milli Piyango çekilişinde hile mi yapıldı?' sorusunu getirdi

70 MİLYON TL DE HAZİNE'YE DEVREDİLDİ

Öte yandan 2018 yılı yılbaşı büyük ikramiyesi olan 70 Milyon TL isabet eden biletin sahibi ortaya çıkmayınca ikramiye Hazine'ye devredildi.

DEMİRÖREN 'ŞANSI'

Büyük ikramiye çekilişinde daha rakamlar belli olmadan alt yazıda rakamlar yer aldı. Bu anın videosu sosyal medyada birçok kullanıcı tarafından paylaşıldı. Ayrıca bir devlet kurumu iken  özelleştirilen Milli Piyango, Demirören grubunun sahibi Yıldırım Demirören'e satılmıştı.

2012’DE DE CHP’Lİ KART DİLE GETİRMİŞTİ: ŞAİBE VAR, KAMUFLE EDİLİYOR

CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, yurtdışına kaçan bir Milli Piyango mensubunun kendisine gönderdiği itiraflarını açıkladı. Atilla Kart hurriyet.com.tr’ye yaptığı açıklamada 2012 yılında verdiği soru önergisindeki iddiaların bu itirafla doğrulandığını söyledi.
CHP’li Atilla Kart, “Milli Piyango Müdürlüğünde yapılan çekilişlerin şaibeli olduğunu, mensupların çoğunun varlığının milyonlarla ifade edildiğini, ancak bunun kamufle edildiğini ayrıntılı olarak ifade etmektedir” dedi.

Milli Piyango çekilişlerinde şaibe olduğunu 2012 yılında soru önergesiyle gündeme getiren CHP’li Atilla Kart, yurtdışına kaçan bir Milli Piyango mensubunun itiraflarını gündeme getirdi.

"FOYAMIZ ORTAYA ÇIKACAK"

“Çok Pişmanım” rumuzuyla kendisine ulaşan eski bir Milli Piyango çalışanından bahseden CHP’li Kart, “Milli Piyango mensubu olduğunu, şu anda yurtdışında güzel bir hayat sürdürdüğünü, Kurum bünyesindeki çıkar örgütlenmesinden kendisinin de yararlandığını ifade etti” dedi.

CHP’li Kart, kendisine ulaşan kişinin “Atilla Bey şaibe olduğunu söylediği dönemde çok tedirgin olduk foyamız ortaya çıkacak diye” şeklinde açıklamada bulunduğunu söyledi.

“ÇEKİLİŞLER ŞAİBELİ”
AKP’nin Milli Piyango Kurumu’nu denetlemekten kaçınarak halka saygısızlık yaptığını vurgulayan CHP’li Kart, Milli Piyango itirafçısının kendisine ulaştırdığı bilgileri şöyle aktardı:

“Milli Piyango Müdürlüğünde yapılan çekilişlerin şaibeli olduğunu, mensupların çoğunun varlığının milyonlarla ifade edildiğini, ancak bunun kamufle edildiğini; çekiliş sonuçlarını değiştirmek ve istenilen rakamlara ikramiye çıkmasını sağlamanın hiçbir zorluğunun olmadığını; öncelikle TRT payı diye milyonlarca lira verilen canlı yayın ilişkilerinin ortadan kaldırıldığını; birçok özel kanaldan yayın talebi geldiği halde bu taleplerin kabul edilmediğini; önceden çekilişi birkaç vatandaş ve gazetecinin izlerken, TRT sözleşmesinin iptali sebebiyle izlemez hale geldiğini; çekiliş yapıldığında 21.30’da internet sitesinde sonuçlar açıklanıncaya kadar kimsenin haberinin olmadığını, çekiliş sonucu belli olur olmaz ‘son 1 kupon tavrıyla’ hemen çıkan rakamları kapsayacak şekilde belli bayiler aracılığıyla iştirakin sağlandığını; bu yöntemin canlı yayın iptalinden sonra rahatlıkla uygulanır hale geldiğini; ayrıntılı olarak ifade etmektedir.”

Milyonlarca işsizin, dar gelirlinin, emeklinin umutlarının sömürüldüğünü ifade eden CHP’li Kart, “Hükümeti kamuoyuna açıklama yapmaya davet ederken; Tarafımıza ulaşan yeni bulgularla konuyu kamuoyu ve TBMM gündeminde takip etmeyi sürdüreceğimizi ifade ediyoruz” açıklamasında bulundu. KAYNAK: DHA-BiRHABEROKU-AA

 

Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin