Bülent Arınç: Ulan iki kilo et 300 Lira, Kim verecek bu parayı


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
Bülent Arınç: Ulan iki kilo et 300 Lira, Kim verecek bu parayı

Eski TBMM Başkanı Bülent Arınç ekonomik krizin derinleştiğini kabul ederek partisi AKP'nin politikalarını sert bir dille eleştirdi., Arınç “Şimdi Tayyip Bey’e olan sevgi ve güven devam ediyor ama zayıflamış olarak devam ediyor. Bu zayıflamayı durdurmak lazım” dedi.

Takip Et

Arınç, Kanal 42’de katıldığı Özel Yayın’da gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Gazeteci Mücahit Enes Turbil’in sorularını cevaplayan Arınç, partisineyönelik sert eleştirilerde bulundu.  Zamlar ve hayat pahalılığıyla dalga geçen AKP'li vekillere işaret eden Arıç "Millet Bugün bunları kendisine ifade etmeye bile tenezzül etmez ama seçim zamanı geldiğinde bütün bunları hatırlar"

Arınç şu ifadeleri kullandı:

“Halk memnun olduğu süreçte bizi 20 yıl iktidara getirdi. Yine memnun olursa kesinlikle emin olun biz gideriz. Halk memnun olup olmadığını bazen 5 yılda bir bazen 3,5 yılda bir seçim sandığında gösterir.

- Ben hep zaferler gördüm. Ancak siyaseti bıraktığım seçim olan 7 Haziran 2015 seçimlerinde AK Parti sendeledi. O da bize Allah’ın bir ikazı.

- 69 seçimlerinden beri bu işlerin içerisindeyim. Erbakan Hoca’nın seçimlerinde Konya’ya gelmiş, propaganda yapmış bir insanım. Konyalı Hoca’ya nasıl 40 bin oy verdi bunu biliyorum, boşuna vermedi. ‘Bu adamda iş var’ dedi.

- Hem dindar hem akıllı hem profesör hem motor yapmış, bizim istediğimiz bu. Körün istediği bir göz Allah verdi iki göz. Erbakan Hoca’da buldular. 3 milletvekillik oy aldı. Ondan sonra 9 milletvekili verdi onun partisine.

"TAYYİP BEYE OLAN SEVGİ VE GÜVEN ZAYIFLAMIŞ"

- Güvendi… Sonra AK Parti geldi hepsini AK Parti’ye verdi. Benim adım Doğrucu Davut. 9 köyden kovmuşlar 10’uncu köye şimdilik sığındık. Ama geçenlerde güzel bir söz buldum. ‘Söylediğin doğru olsun gerisi 9 köyün işi’ diyor. Şimdi Tayyip Beye olan sevgi ve güven devam ediyor ama zayıflamış olarak devam ediyor. Bu zayıflamayı durdurmak lazım.

“ULAN 2 KİLO ET NE KADAR BİLİYOR MUSUN?”
“Bizim grup başkanvekilimiz yanlış bir matematik hesabı yaptı. Sonra döndü mü dönmedi mi bilmiyorum yüzde 7’yi yüzde 700 gibi anlayacak bir hesabın içerisine düştü.

- Biraz da gülünç oldu tabi. Dikkatsizliğine vermek tabi yoksa çok iyi bir insandır.

"MİNİCİK MİNİCİK ZAMLAR"

- Konya’dan da bir milletvekili de ‘minicik minicik zamlar, bundan şikayet etmeye gerek yok’ demişti. Bunlar insanları yaralıyor ama haberiniz olsun.

- Yani ben 2 kilo et yiyeceğime yarım kilo et yerim diye göğsünü gere gere dolaşıyor. Ulan 2 kilo et kaç para biliyor musun sen? 300 lira. Kim verecek bu parayı?

“MİLLET SORAR”
”Şimdi MHP iktidarın kabul edilmeyen ya da telaffuz edilmeyen ortağı durumda. Yani Cumhur İttifakı’nın asli unsurlarından birisi. Bahçeli de bazen ‘biz muhalefet partisi sayılırız’ diyor ama her şeyiyle Cumhurbaşkanımızı ve hükümeti korumaya çalışıyor. Ben o konuda değilim.

Milletvekili neden böyle söyledi de hakkında tahkikat yapıldı? Bütün bunları millet kendisine sorar seçim günü. Bugün bunları kendisine ifade etmeye bile tenezzül etmez ama seçim zamanı geldiğinde bütün bunları hatırlar. Millete bunları hatırlatacak çok şeyler de çıkar o zaman.”

Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin