Borç batağındaki AKP'li belediye 270 bin TL'ye golf arabası aldı


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
Borç batağındaki AKP'li belediye 270 bin TL'ye golf arabası aldı

6 milyar 39 milyon lira borcu ile Türkiye'nin 'en borçlu' belediyesi olan ve gol sahası bulunmayan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, 270 bin TL ödeyerek golf arabası satın aldı. CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, “Milletin parası çarçur ediliyor” dedi.

Takip Et

CHP'li Tarhan, belediyenin harcamalarını belgeleri açıkladı. Tarhan, ‘'Kocaeli'de golf turizmi başladı da haberimiz mi yok? Golf arabası kullanacak kadar zengin ama 6 milyar da borçlu bir belediyemiz var. Köylere servis yapacak araç bulamazken, golf arabası almak abesle iştigaldir” dedi.

Borç batağındaki AKP'li belediye 270 bin TL'ye gol arabası aldı
Borç batağındaki AKP'li belediye 270 bin TL'ye gol arabası aldı

"HALKIN MİLYONLARI ÇARÇUR EDİLİYOR" 

Sözcü'den Deniz Ayhan'ın haberine göre, Golf arabasına 270 bin lira veren Belediye'nin, araç kirasına 17 milyon, akıllı telefonlara 300 bin, çikolataya da 176 bin lira ödediğini belirten CHP'li Tarhan, ‘'İnsanlar ekonomik sıkıntı nedeniyle intihar ediyor. Seçimden önce tasarruftan bahsedenler, vatandaşın parasını çarçur ediyor” diyerek belediyeye tepki gösterdi. CHP'li vekil, AKP'li Başkanı'nın mevcut araçları satıp daha ekonomik araç kullanacağını dile getirdiğini de hatırlatarak, “Gaziantep'teki bir firmadan 17 milyon liraya araç kiraladı. Bu kadar tutarsız harcamaların altında adrese teslim işler mi var?” diye sordu. Kaynak: Borçlarıyla ünlü AKP'li belediye 270 bin liraya golf arabası aldı 

Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin