Bolu'da suya yüzde 50 indirim: Gün, evde kal deyip evde tutma günü


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
Bolu'da suya yüzde 50 indirim: Gün, evde kal deyip evde tutma günü

CHP'li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Corona virüs salgını nedeniyle su fiyatlarında yüzde 50 indirim yapacaklarını duyurdu. Başkan Özcan, Gün halktan aldıklarını geri verme günü, bizleri bu makamlara getiren vatandaşlarımızı her zamankinden daha fazla düşünme günü. Gün, evde kal deyip, evde tutma günü.. dedi.

Takip Et

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, koronavirüs salgını nedeni ile şehirde alınan tedbirler ve son durum hakkında bilgi vermek üzere, Bolu Belediye Meclisi Salonunda basın toplantısı düzenledi.

Bolu Belediye Meclisini 2 Nisan Perşembe günü toplayarak suya yüzde 50 indirim yapacaklarını duyuran Özcan, şunları söyledi:

- Gün, halktan aldıkları geri verme günü, bizleri bu makamlara getiren vatandaşlarımızı her zamankinden daha fazla düşünme günü. Gün, evde kal deyip, evde tutma günü. Sadece çağrı yapmak yetmiyor, yöneticiler olarak bizim aynı zamanda onların evde kalması için adım atmamız gerekiyor.


- Biz Bolu Belediyesi olarak bu kötü günlerde halkımızı verdiğimiz desteklere bir yenisini daha eklemek istiyoruz. Bu bağlamda 2 Nisan 2020 Perşembe günü su fiyatlarında %50 oranında indirip yapmak üzere Bolu Belediye Meclisini toplantıya davet ediyorum.

- İnşallah bu indirim sonucunda Bolu halkının cebinde 3 Milyon 360 bin TL’nin kalacağını hesaplıyoruz. Biz bunu yapmaktan dolayı son derece mutluyuz. Bolu halkının 3 Milyon 360 bin TL’sini şu kötü günlerde bırakabilmek. Bizim için önemli bir şey” diye konuştu.

Belediye Başkanı Tanju Özcan kimdir?

Bolu – 1973, Galip, Emine.

Avukat; Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi.

Serbest avukat olarak çalıştı. Belediye Meclis Üyeliği, Boluspor Yöneticiliği, CHP Bolu Merkez İlçe ve CHP Bolu İl Başkanlığı görevlerinde bulundu.

24, 25, 26 ve 27. Dönemde Bolu Milletvekili seçildi. 24. Dönemde TBMM Başkanlık Divanı Kâtip Üyeliği, İçişleri Komisyonu Üyeliği ve Millî Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Üyeliği görevlerinde bulundu. 26. Dönemde İçişleri Komisyonu Üyeliği yaptı.

İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde Almanca bilen Özcan, evli ve 1 çocuk babasıdır.

Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin