Bitlis'te şehit olan kahraman askerlerimizin isimleri


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
Bitlis'te şehit olan kahraman askerlerimizin isimleri

Bingöl’den Bitlis'in Tatvan ilçesine gitmek üzere havalanan askeri helikopterin kaza kırıma uğraması sonucu düştü. Tüm ülkeyi yasa boğan kazada 11 askerin şehit olduğu, 2 askerinde yaralandığı açıklandı. Kazada şehit olan kahraman Mehmetçiklerimizin kimlikleri de belli olmaya başladı.

Takip Et

Bingöl’den Tatvan ilçesine gitmek üzere havalanan askeri helikopterin kaza kırıma uğraması sonucu 11 asker şehit oldu, 2 asker de yaralandı. Şehit ailelerine acı haber ulaştırıldı.

AMASYA’YA ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ
Bitlis’in Tatvan ilçesinde kaza kırıma uğrayan helikopterde şehit olan Piyade Uzman Çavuş Hakan Gül’ün (45) acı haberi, memleketi Amasya’ya ulaştı. Piyade Uzman Çavuş Hakan Gül’ün, Amasya nüfusuna kayıtlı olduğu öğrenildi. Evli olan Gül’ün acı haberi, memleketi Amasya’nın merkeze bağlı Doğantepe köyündeki ailesine ulaştı. Şehidin cenazesinin Amasya’da toprağa verileceği

Bitlis'te şehit olan kahraman askerlerimizin isimleri
Bitlis'te şehit olan kahraman askerlerimizin isimleri

TRABZON’A ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ
Helikopterde şehit olan Kurmay Pilot Yüzbaşı Tayfun Kureş’in (36) Trabzon’un Of ilçesi nüfusuna kayıtlı olduğu öğrenildi.  Evli ve 1 erkek çocuk babası olan Kureş’in acı haberi memleketi Trabzon’u hüzne boğdu. Şehit Yüzbaşı Kureş’in naaşının ailesinin yaşadığı Ankara’da toprağa verileceği belirtildi.

ANKARA’YA ATEŞ DÜŞTÜ
Helikopterde şehit olan 49 yaşındaki Jandarma İstihbarat Kurmay Albay Şentürk Aydınyer’in acı haberi Ankara’daki evine ulaştı. Jandarma İstihbarat Kurmay Albay Şentürk Aydınyer’in acı haberi, Ankara’nın Çankaya ilçesindeki evi ile Yenimahalle ilçesindeki baba evine ulaştı. Sağlık ekipleri eşliğinde eve gelen askeri yetkililerden şehadet haberini alan ailesi gözyaşlarına boğuldu. Şehidin evinin bulunduğu bina ile baba evi komşuları tarafından Türk bayraklarıyla donatıldı. Şehit Kurmay Albay Şentürk Aydınyer ve eşi Semra Aydınyer’in (49), 20 ve 16 yaşlarında iki kızının olduğu öğrenildi.

Kars nüfusuna kayıtlı olan ve 20 senedir Ankara’da yaşadığı belirtilen Şehit Aydınyer’in cenazesinin yarın Ahmet Hamdi Akseki Camii’nde kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verilmesi bekleniyor.

İLGİLİ HABER

ACI HABER AFYON’A DÜŞTÜ
Tatvan’daki helikopter kazasında şehit düşen Karadirek’in Afyonkarahisar’daki ailesine acı haber ulaştı. Teknisyen Astsubay Kıdemli Çavuş Şükrü Karadirek’in Afyonkarahisar’daki ailesine acı haber ulaştı.

Vali Yardımcısı Mehmet Keklik, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Osman Alp, Aile Sosyal Politikalar İl Müdür Vekili Yasin Evcin, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Emre Öztürk, 29 yaşındaki Helikopter Teknisyen Kıdemli Astsubay Şükrü Karadirek’in şehadet haberini, Osmangazi Mahallesi’nde oturan baba İbrahim ve anne Şerife Karadirek’e ulaştırdı.
Şehidin evine ve evinin bulunduğu sokağa Türk bayrakları asıldı. Şehit Karadirek’in evli ve 5 aylık oğlu olduğu bir hafta önce de ailesini ziyaret ettiği öğrenildi.

ŞEHİT HABERİ SAMSUNA DÜŞTÜ
Helikopterde şehit olan 34 yaşındaki Yüzbaşı Salih Sarıoğlu’nun acı haberi Samsun’a düştü. Yüzbaşı Salih Sarıoğlu’nun (34) Samsun’un Bafra ilçesi nüfusuna kayıtlı olduğu öğrenildi.

Milli Savunma Bakanlığı’nca, Bingöl’den Tatvan ilçesine gitmek üzere kalkan askeri helikopterin kaza kırıma uğraması sonucu 11 askerin şehit olduğu, 2 askerin de yaralandığı açıklandı.

Şehitlerden Yüzbaşı Salih Sarıoğlu’nun Samsun’un Bafra ilçesi nüfusuna kayıtlı olduğu öğrenildi.

Evli olan Sarıoğlu’nun cenazesinin Ankara’da toprağa verileceği belirtildi.

BİTLİS'TE ŞEHİT OLAN ASKERLERİMİZİN İSİMLERİ
Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Bitlis’in Tatvan ilçesinde kaza kırıma uğrayan helikopterde bulunan; 

Korgeneral Osman Erbaş (Yozgat-Yerköy),
Astsubay Üstçavuş Nazmi Yılmaz (Maraş-Afşin),
Albay Şentürk Aydınyer (Kars),
Yüzbaşı Salih Sarıoğlu (Samsun-Bafra),
Astsubay Kıdemli Başçavuş Mehmet Demir (Maraş-Onikişubat),
Astsubay Kıdemli Üstçavuş Ömer Umulu (Kırıkkale),
Pilot Yüzbaşı Tayfun Kureş (Trabzon-Of),
Pilot Yüzbaşı Gökhan Uysal (Afyonkarahisar-Dinar),
Astsubay Kıdemli Çavuş Şükrü Karadirek (Afyonkarahisar),
Uzman Çavuş Tolga Demirci (Kayseri-Pınarbaşı)
Uzman Çavuş Hakan Gül (Amasya) şehit oldu

YARALILAR

Açıklamada yaralananların ise Binbaşı Alptekin Köprülü (Gümüşhane) ve Yüzbaşı Ender Uzunçakmak (Ordu-Kabadüz)

Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin