Bir acı haber de Nusaybin'den: 2 şehit 24 yaralı


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
Bir acı haber de Nusaybin'den: 2 şehit 24 yaralı

Şanlıurfa Valiliği'ndan yapılan açıklamada havan/roket saldırılarında biri bebek iki kişinin şehit olduğunu, 46 kişinin yaralandığını açıkladı. Mardin Valiliği'nden yapılan açıklamada da Nusaybin'e teröristler tarafından yapılan saldırılar sonucu 2 kişinin şehit olduğu, 24 kişinin de yaralandığı belirtildi.

Takip Et

Son dakika.. Bir acı haber de Mardin Nusaybin'den geldi.. 2 sivil vatandaş şehit oldu, 24 kişi de yaralandı..

Nusaybin ilçesine Kamışlı kentinden PKK/YPG’li teröristler tarafından havan topu atıldı. Atılan havan topu ilçede bulunan bir siteye isabet etti. Olayda ilk belirlemelere göre 2 kişi şehit olurken, 24 kişi de yaralandı.

Valilikten yapılan açıklama şu şekilde:
"09.10.2019 tarihinde başlatılan Barış Pınarı Harekatı ile birlikte Suriye tarafından atılan havan ve roket mermilerinin İlimiz Akçakale ve Ceylanpınar ilçelerimize isabet etmesi sonucu; Barış Pınarı Harekatının ilk şehidi Suriye uyruklu 9 aylık bebek Muhammed Omar ve Akçakale ilçemizde görevli Vergi Dairesi Başkanlığına bağlı maliye memurumuz Cihan Güneş şehit olmuştur. Atılan roket ve havan mermilerinin isabeti sonucu 46 vatandaşımız da yaralanmıştır. Yaralı vatandaşlarımız Akçakale Devlet Hastanesi ve diğer hastanelerimize sevk edilerek tedavi altına alınıştır. 


Şehit olan vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz. 


Kamuoyuna saygıyla duyurulur. "

 

Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin