Binali Yıldırım: 'Kazandık' Demiştim Ama, Sonra Şartlar Değişti.


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Haber Oku / Sehir: Genel
Binali Yıldırım: 'Kazandık' Demiştim Ama, Sonra Şartlar Değişti.

AKP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım açıklamalarda bulundu. Yıldırım, İstanbul'u Bİz kazandık açıklamsına ilişkin yaptığı değerlendirmesinde, Seçim akşamı 23.25'te 'KAZANDIK' açıklaması yaptım. Oy sayımı devam edince şartlar değişti... dedi. Yıldırım devam eden oy sayımına ilişkin de 'Aradaki fark 18 bin oldu..'  dedi.

AKP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım açıklamalarda bulunuyor:

"Seçimden sonra itiraz sürecinde söz YSK'nın. İlçe ve il seçim kurullarında faaliyetler devam ediyor. Karşılıklı itirazlar var. Kimi kabul ediliyor kimi reddediliyor. Şu anda beklemekten başka yapacak faaliyet yok. YSK bu süreci yönetecek. Seçimin sahibi YSK. 

Oy farkı her an değişiyor. Değişik ilçelerde sayım devam ediyor. Belirli oranda aradaki farkın azaldığını görüyoruz. Bütün bu detay çalışmaları ilçelerdeki seçim kurullarının teşkil ettiği heyetler yapıyor. Bu detayları güncel olarak aktarmam doğru olmaz. 

Her şey yasalara uygun çalışmalar devam ediyor. Bir yandan eksik girişler kaydırmalar kontrol ediliyor. Sayımlarla ortaya çıkan rakamlar işleniyor. Şu anda işlem bitmeden bir şey söylemem doğru olmaz. Seçim akşamı 23.25'te bana gelen bilgilerle 'KAZANDIK' açıklaması yaptım. Devam edince şartlar değişti. 

Binali Yıldırım: 'Kazandık' Demiştim Ama, Sonra Şartlar Değişti!
Binali Yıldırım: 'Kazandık' Demiştim Ama, Sonra Şartlar Değişti!

(İmamoğlu'nun HDP'yi ziyaret etmemesi) HDP'den alacağını aldı işi bitti, ziyaret etme gereği kalmadı.

YSK açıklamadan sayıları açıklamaları manidar. Bu kadar eminlerse buyursunlar sayalım, kimsenin kafasında soru işereti kalmasın.

Ben ilk günden söyledim, YSK mazbatayı kime verirse başkan odur.   

"FARK 18 BİN OLDU"

Aradaki fark 29 binlerden 18 bin civarına düşmüş durumda. İşlemeler de devam ediyor. Sayılacak çok sandık var. Söylenecek bu kadar. Bunun dışında söylenecekler kamuoyunu yanlış yönlendirmek olur. 

Sayım tamamen yapıldığında işin değişeceği kanaatindeyiz. Şu andaki fotoğrafa göre konuşuyorum. Şu anda biz ne ilçe seçim kuruluyuz ne de il seçim kuruluyuz. Üzerimize elzem olmayan işlere karışmamız doğru olmaz. Bu kararların yeri YSK'dır.

-İSTANBUL SEÇİMLERİNİN İPTALİ İÇİN AKP'NİN YAPTIĞI BAŞVURU:

İl seçim kurulu İstanbul için yapılan iptal başvurusunu reddetmiş.

Sayımlar yapılsın tasnifler yapılsın ak mı kara mı önümüze gelecek. Kafalari karıştırıcı açıklamaları hoş karşılamıyorum." 


Youtube Kanalımızı Takip Edin