Berber ve kuaförler yüzde 40 zamla açtı: İşte zamlı tarife


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
Berber ve kuaförler yüzde 40 zamla açtı: İşte zamlı tarife

Türkiye Berberler Kuaförler ve Güzellik Uzmanları Federasyonu (TBKGU) Genel Başkanı Bayram Karakaş bugün açılacak olan berber ve kuaförlerin yüzde 40 zamlı fiyatlar üzerinden hizmet vereceklerini açıkladı. İşte yeni berber ve kuaför ücretleri ve detaylar.

Takip Et

Koronavirüs belası birçok sektörü vurduğu gibi berber ve kuaförleri de ekonomik olarak kötü yönde etkiledi. Hizmet vermeye başlayacak olan berber ve kuaförler %40 zamlı tarife üzerinden fiyat almaya başlayacaklar. 11 mayıs 2020 pazartesi günü (bugün) itibarıyla hizmet vermeye başlayacak olan berber ve kuaförler günler öncesinden müşterilerinden randevu toplamaya başlamışlardı.

Korona virüs salgının Türkiye’ye sıçramasından kısa bir süre sonra, hükümet salgının daha fazla yayılmaması için berber ve kuaför salonlarını kapatma kararı almıştı.
 
15-20 DAKİKA ARAYLA HİZMET VERİLMEYE DEVAM EDECEK
İşletmelerde koltuklar arasında mesafe olacağını kaydeden Uzun, “3 koltuklu bir dükkanda 2 koltuk çalışacağız. 5 koltuk varsa 3 koltuk çalışacağız, Ortadaki koltuğu boş bırakacağız ve 2 metrelik mesafeler olacak. Tıraş 45 dakika sürüyorsa personel tıraş bitiminden sonra dışarıya çıkacak ve 15-20 dakika hava alacak” diye konuştu.

YÜZDE 40 ZAMLA İŞBAŞI
Yaklaşık 1,5 aydan bu yana evde olan ve gelir kaybına uğrayan berberlerin, bu hafta kapılarını açması bekleniyor. Berberlerin, tarifelere yüzde 40 zam uygulayacakları ve salgından önce 20 liraya yaptıkları işlem için artık 30 lira alacakları açıklandı.
 
BAŞKAN AÇIKLADI

Türkiye Berberler Kuaförler ve Güzellik Uzmanları (TBKGU) Federasyonu genel başkanı Bayram Karakaş kuaför, berber ve güzellik salonlarının 11 mayıs 2020 pazartesi açılmaları itibarıyla %40 zam olacağını söyledi.

Şu an uygulamada olan 1. sınıf erkek berberlerine ait fiyat listesi

Berber ve kuaförler yüzde 40 zamla açtı: İşte zamlı tarife
Berber ve kuaförlerde uygulanan zamsız fiyat tarifesi şöyleydi

Yeni uygulanacak olan fiyat listesi henüz yayınlanmadı. Yayınlandığında fiyat listesi bu haberde paylaşılacaktır. Bu fiyatlara %40 oranında zam uygulanacak.

Buna göre;
Saç Kesme 35 tl
Sakal Kesme 20 tl
Saç Sakal 50 tl

Yukarıda ki eski tarifeye göre üzerine %40 fiyat artışı uygulayarak diğer hizmetler için yeni fiyatları bulabilirsiniz.
TBKGU Genel Başkanı Karakuş, kuaför, berber ve güzellik salonlarının 11 mayıs 2020 pazartesi (bugün) açılmaları itibarıyla %40 zam olacağını söyledi. 

Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin