Berat Albayrak'ın istifasında 'AKP'li 44 vekilin istifası' iddiası


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
Berat Albayrak'ın istifasında 'AKP'li 44 vekilin istifası' iddiası

CHP PM üyesi Eren Erdem, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın damadı, eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın istifasının arkasındaki gerçekleri açıkladı. Erdem Bülent Arınç'ın Erdoğan'a giderek, 'ekonomik kriz nedeniyle halkın içine çıkamaz haline geldiklerini söyleyen AKP'li 40 vekilin istifa edeceğini..' söylediğini belirtti.

Takip Et

TELE1'de yayınlanan ve gazeteci Merdan Yanardağ’ın sunuculuğunu yaptığı 5. Boyut programının konukları; CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, Gazeteci Mehmet Tezkan, Gazeteci – Yazar Fikret Bila, CHP PM üyesi Eren Erdem ve Anayasa Hukukçusu Prof. Dr. Süheyl Batum oldu.

Erdem önümüzdeki günlerde çok sayıda yargı mensubunun ‘sürgün’ edileceğini söyleyerek, “Önümüzdeki günlerde Türkiye çok ciddi yargıda tayin, terfi ve sürgün haberleriyle meşgul olacak. Önümüzdeki veya ondan sonraki hafta çok ismin yeri değişecek. Kim yapacak; HSK. Bune ne olarak yapacak; daha çok bugün MHP ile kendisini ifade eden Berberoğlu kararında Anayasa Mahkemesi’nin kararını tanımayan Akın Gürlek gibi, kendisini ülkücülükle, MHP’lilikle, Devlet Bahçeli’ye aidiyet ifade eden yargıçların yerleri değişecek, HSK kararnameleriyle” ifadelerini kullandı.

“AKP’DE 44 MİLLETVEKİLİ İSTİFA EDECEK BİLGİSİ ERDOĞAN’A GİTTİ”

AKP’de 44 milletvekilinin ekonomik krizden dolayı istifa edeceğinin iddiasını aktaran Eren, “Bülent Arınç, Erdoğan’a gitmiş ‘AKP’de 40 milletvekili istifa edecek, Anadolu milletvekilleri’ demiş.

HALKIN İÇİNE ÇIKAMAZ OLDUK. KRİZİ İZAH EDEMİYORUZ

Erdoğan, ‘Nasıl olur?’ deyince şunu söylüyor; ‘sokağa çıkamıyoruz, ekonomik krizi izah edemiyoruz. Durum çok kötü. DEVA Partisi, Gelecek Partisi’nin söylemleri daha tutarlı hale gelmeye başladı tabanda’ gibi bir takım şikayetlerde bulunmuş.

ERDOĞAN SOYLU VE YARDIMCISI OKTAY'A TALİMAT VERDİ

Bunun üzerine Erdoğan, Soylu ve Oktay’ı görevlendirmiş; ‘Arınç’ın söylediklerini bir tetkik yap’. Bunun üzerine Soylu ve Oktay tetkik yapmış, 40 değil 44 milletvekilinin istifa edecek diye rapor sundu. Bunun üzerine de Berat Albayrak görevden alındığı yani görevden alınma hikayesinin arka planı bu” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin