Beni kimse dolandıramaz’ diyen matematik profesörü dolandırıldı


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
Beni kimse dolandıramaz’ diyen matematik profesörü dolandırıldı

Matematikçiler Derneği Başkanı Prof. Dr. Ömer Akın, kendisini polis-savcı olarak tanıtan dolandırıcılara 99 bin lira kaptırdı. Akın, “Beni dolandıramazlar diyordum, ama başıma geldi” dedi.. Akın dolandırıcılara 20 bin TL daha kaptıracakken oğlunun fark etmesi üzerine sahtekarlık ortaya çıkarıldı..

Takip Et

Ankara'da, üniversitede öğretim görevlisi, Matematikçiler Derneği Başkanı Prof. Dr. Ömer Akın'ın, geçtiğimiz yıl Temmuz ayında ev telefonu çaldı.

Telefondaki kişi, polis olduğunu söyleyerek, kendisini savcının istediğini belirtti ve telefonu başka birine verdi. Bu kişi Akın'a, “Nüfus cüzdanı bilgilerinizle Kuzey Irak, ABD ve Suriye'de çeşitli bankalardan işlem yapılmış” dedi. Dolandırıcı, Akın'a, operasyonun deşifre olmaması için söyleyeceklerini kimseyle paylaşmamasını söyledi. Akın, şüphelinin yönlendirmesiyle aracını sattı ve 99 bin lirayı teslim etti. Profesör, bankadan 20 bin lira daha çekti.

OĞLU SAYESİNDE KURTULDU

Akın, bu parayı da dolandırıcılara teslim edecekken, durumu fark eden oğlu, babasına engel oldu. Şüpheli tutuklandı. Prof. Dr. Akın, “Beni kimse dolandıramaz diyordum, ama başıma geldi. Oğlum sayesinde tuzağı anladım. Şikayetçiyim” dedi. 

Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin