Barış Çakan’ı öldüren 3 kişi tutuklandı


yayincilar/dha-dogan-haber-ajansi-/dha-dogan-haber-ajansi-x60.jpg Kaynak: DHA (Demirören Haber Ajansı)
Barış Çakan’ı öldüren 3 kişi tutuklandı

Son dakika haberine göre, Barış Çakan’ı öldüren 3 kişi tutuklandı.. İçişleri Bakanlığı tarafından Kürtçe müzik dinlediği için öldürüldüğü iddiası yalanlanan Barış Çakan'ı öldüren 3 kişi çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandı.

Takip Et

Ankara’nın Etimesgut ilçesinde dün akşam saatlerinde Barış Çakan ve bir arkadaşı yolda yürürken park halindeki araçta bulunan A.B, K.Y. ve Ö.Y’yi yüksek sesle müzik dinledikleri için uyardı.

HAYATINI KAYBETTİ

Bunun üzerine taraflar arasında çıkan kavgada bıçaklanan Barış Çakan, ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede müdahaleye rağmen kurtarılamadı. Polis ekipleri, soruşturma kapsamında cinayet zanlısı olduğu belirlenen A.B, K.Y. ve Ö.Y’yi gözaltına aldı.

Barış Çakan’ı öldüren 3 kişi tutuklandı
Barış Çakan’ı öldüren 3 kişi tutuklandı

3 KİŞİ TUTUKLANDI

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan açıklamada , Barış Çakan’ın bıçaklanarak öldürülmesiyle ilgili olayda şüpheliler K.Y., A.B. ve Ö.Y.’nin çıkarıldıkları mahkemece tutuklandıkları belirtildi.


Yazılı açıklamada, maktül Barış Çakan’ın arkadaşı B.A’yı görmek için kısa süreliğine evinden sokağa indiği, iki gencin sokakta yürüdükleri sırada bir araçta yüksek sesle müzik dinleyen K.Y, A.B ve Ö.Y’yi gördükleri belirtilerek şöyle denildi:

*Maktulün arkadaşı B.A’nın şahıslara ezanın da okunduğunu, yüksek sesli müziği kısmalarını söylemesi üzerine taraflar arasında çıkan tartışmanın kavgaya dönüştüğü, kavgada maktül Barış Çakan’ın bıçaklanarak öldürüldüğü, olayla ilgili olarak yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan şüpheliler K.Y ve A.B ile suça sürüklenen çocuk Ö.Y’nın Cumhuriyet Başsavcılığımızca ifadeleri alındıktan sonra tutuklanmaları istemiyle Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildi.

*Şüpheliler ve suça sürüklenen çocuğun Sulh Ceza Hakimliğince ayrı ayrı tutuklanmalarına karar verilmekle, soruşturma işlemlerine Ankara Batı Cumhuriyet Başsavcılığımızca titizlikle devam edilmektedir.

“KÜRTÇE MÜZİK DİNLEDİ” İDDİASI

Açıklamada, bir kısım haberlerde ve sosyal medya hesaplarında belirtilen maktulün Kürtçe müzik dinlediği için öldürüldüğü yönündeki bilginin tamamen yalan olduğu, bu şekilde manipülasyon içeren paylaşımlara itibar edilmemesi gerektiği bildirildi. DHA

Kaynak: DHA (Demirören Haber Ajansı)

Youtube Kanalımızı Takip Edin