Balerin Ceren Özdemir hayatını kaybetti


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
Balerin Ceren Özdemir hayatını kaybetti

Son dakika... 20 yaşındaki Balerin Ceren Özdemir kurtarılamadı.. Ordu'da, evinin önünde bir saldırgan tarafından vücudunun çeşitleri yerlerinden bıçaklanan Ordu Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Müzik Bölümü 2'inci sınıf öğrencisi balerin Ceren Özdemir, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Hastaneden yapılan açıklamada Ceren'in kalbinin bıçak darbesi sonucu ikiye bölündüğü belirtildi. Olayla ilgili bir şüphelinin gözaltına alındığı bildirildi.

Takip Et

Ordu Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Müzik Bölümü 2'inci sınıf öğrencisi Özdemir'in ölüm haberini alan yakınları hastane önünde sinir krizleri geçirdi. Balerin Ceren Özdemir, antrenman sonrası geldiği evinin önünde kimliği belirsiz bir kişinin bıçaklı saldırısına uğradı.

İLGİLİ HABER

Saldırgan kaçarken, çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Sağlık ekiplerinin ilk müdahalesini yaptığı Özdemir, Ordu Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

Balerin Ceren Özdemir hayatını kaybetti
Balerin Ceren Özdemir hayatını kaybetti

CEREN ÖZDEMİR KURTARILAMADI

Özdemir kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.

Balerin Ceren Özdemir hayatını kaybetti
Balerin Ceren Özdemir hayatını kaybetti

Hastaneden açıklama; Ordu Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Hakan Timur, saat 19:50 sıralarında Ceren Özdemir'in yaralı olarak hastanelerine geldiğini belirterek "Göğsünde ve karnında kesici ve delici alet yaralanması vardı. Acil serviste gerekli müdahaleyi yaptık. Ameliyathaneye alındı. Ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen kızımızı kurtaramadık. Üzgünüz" dedi.Olayla ilgili soruşturma başlatıldıOlayla ilgili soruşturma başlatan polis, çevredeki iş yerlerinin güvenlik kameralarını incelemeye aldı. Ekipler, saldırganın kimliğini belirlemeye çalışıyor. 

Balerin Ceren Özdemir hayatını kaybetti
Balerin Ceren Özdemir hayatını kaybetti

BİR KİŞİ GÖZALTINA ALINDI Cinayet sonrası özel bir ekip kuran polis, çevre iş yerlerinin kamera kayıtlarını incelemeye aldı. Ceren Özdemir’i takip eden bir kişinin görüntülerine ulaşıldığı ancak kapüşon nedeniyle kimlik tespiti yapılamadığı kaydedildi. Polisin zanlıya benzer bir kişiyi şüpheli sıfatıyla gözaltına aldığı ve bu kişinin emniyette sorgulandığı ifade edildi.

Balerin Ceren Özdemir hayatını kaybetti
Balerin Ceren Özdemir hayatını kaybetti

"KALBİNİ İKİYE BÖLMÜŞ BIÇAK"

Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan'dan açıklama:

"Doktorumuzun anlattığına göre çocuğumuz göğsünden ön taraftan, kalbin sağ yanından muhtemelen büyük bir bıçakla yaralanmış. Çünkü doktorumuzun anlattığına göre çocuğumuzun kalbini ikiye bölmüş bıçak. Vücudun ana damarını kesmiş ve karaciğere de saplanan büyük bir facia. Doktorlarımız ellerinden gelen bütün çabayı ortaya koymuşlar. Zaten çocuğumuz gelene kadar kan kaybetmiş. Aldığım bilgiye göre okulundan çıkıyor, evine gelirken bir yere uğruyor. Oradan eve gelince zile basıyor ve yukarıdan ablası anahtarı atıyor. O ara biraz geç kalınca ablası aşağı indiğinde bakıyor ki evladımız kan içinde yatıyor. Burada tıbbi anlamda sağ olsun doktorlarımız tüm tıbbi müdahaleleri yapmalarına rağmen evladımızı ne yazık ki kaybettik."

Balerin Ceren Özdemir hayatını kaybetti
Balerin Ceren Özdemir hayatını kaybetti

"Devletimiz, yetkililerimiz bu katili, haini, caniyi inşallah en kısa sürede bulacaklar ve Türk adaletinin, Türk hukukunun önüne inşallah çıkaracaklar. Bundan hiç şüphem yok. Türk adaleti inşallah ona hak ettiği gerekli işlemi yapacaktır." diyen Akdoğan, şöyle devam etti:

"Bizim bir evladımız, kardeşimiz, bir çocuğumuz, üniversitemizin bir öğrencisi evladımızı ne yazık ki kaybettik. Başımız sağ olsun. Allah bizleri böyle olaylarla karşılaştırmasın. Üniversitemiz öğrencilerinin her türlü can güvenliği, mal güvenliği, emniyetlerine, her konuda böyle inanın kendi çocuklarım gibi hassas davranıyorum ama ne yazık ki işte böyle Ordu gibi iyi insanların yaşadığı bir ilde böyle cani, bir tane hain, katil, vatan haini, insan haini, ne diyelim ki buna cani. Ne yazık ki evladımızın canına kıydı. Başımız sağ olsun, Ordumuzun üniversitemizin, ailenin başı sağolsun."

Ordu Üniversitesi (ODÜ) Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi 2. sınıf öğrencisi Ceren Özdemir (20), dün, Altınordu ilçesi Zaferi Milli Mahallesi’ndeki evinin bulunduğu binaya girerken henüz kimliği belirlenemeyen bir kişi tarafından bıçaklı saldırıya uğramış, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirmişti.
 

Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin