Bakan Hulusi Akar: Hafter Libya'dan kaçtı


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
Bakan Hulusi Akar: Hafter Libya'dan kaçtı

Libya'daki gelişmelerle ilgili son dakika açıklamalarda bulunan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, teyide muhtaç olduklarını ancak Hafter'in Libya'dan kaçmış olduğuna dair bilgiler geldiğini belirtti..

Takip Et

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Akar'ın açıklamaları şöyle:

En büyük güç haklı olmak. Burada Ulusal Mutabakat Hükümeti BM tarafından tanınan bir güç. Biz de BM tarafından tanınan siyasi otorite ile yapıyoruz görüşmelerimizi. Sayın Sarrac'ın Cumhurbaşkanımıza hitaben yazdıkları bir mektup var. Libyalı kardeşlerimizle bizim 500 yıla yakın bir geçmişimiz var. Oradaki çalışma da oldukça değerli bir çalışma. Dengeler Sarrac hükümetinin lehine döndü. Hafter hükümetinin zaten başka çıkış yolu yok. Hafter orada kendi başına bir güç olarak çıkmadı oraya. Bir takım güçlerin kullandığı araç olarak orada duruyordu. Bu destek azaldıkça Hafter'in de orada kaybolacağı kesin. Bazı haberlere göre Libya dışında olduğuna dair de bir takım haberler de geliyor.

MISIR'IN ATEŞKES ÇAĞRILARI

Hukukun galibiyeti diyebiliriz bunlara. Yeni bir belgeye hiç gerek yok. Berlin'de yüksek düzeyde katılımla ortaya bir belge çıktı ve Sarrac ve Hafter tarafına iletildi. Bir takım suni tedbirlerle varlıklarını sürdürmeye çalışıyorlar.

YUNAN SAVUNMA BAKANI'NIN 'SAVAŞA HAZIRIZ' AÇIKLAMASI

O bir dil sürçmesidir. Yunanistan'ın Türkiye ile savaşmak isteyeceğini matematiksel olarak, ben askerlik noktası nazarında doğru olmadığının altını çizmek istiyorum.

Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin