Bahçeli'nin danışmanı Metin Özkan 'para çaldı' iddiası ve o görüntüler


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
Bahçeli'nin danışmanı Metin Özkan 'para çaldı' iddiası ve o görüntüler

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Medya ve İletişimden Sorumlu Baş Danışmanı ve gazeteci Metin Özkan hakkında bir video yayımlandı. Yayımlanan videoda, Özkan'ın bir kadının çantasından cebine bir şeyler koyduğuna dair görüntüler var. Özkan'ın çantadan 700 dolar çaldığı iddia edildi. Özkan görüntüler için 'montaj' dedi ve görüntüyü yayanlar hakkında yasal süreci başlattığını söyledi. Gazeteci Metin Özkan’ın bir restoranda çantasından 700 dolar çaldığını öne sürdüğü Ufuk Enginler olayla ilgili ilk kez konuştu: 'Bahçeli'nin danışmanı olduğu için korktum. şikayetçi olamadım..'

Takip Et

Paylaşılan görüntülerde, Özkan’ın bir kadının çantasından para çaldığı öne sürüldü.

Yeniçağ’da yer alan habere göre olay aralık 2021’de İstanbul Kemerburgaz Göktürk’teki Masterchef Restaurant'ta gerçekleşti. Metin Özkan,10 kişilik bir grupla mekâna gelen Ufuk Enginler isimli kadının çantasından para aldı. Restorana ait güvenlik kamerası görüntülerinde Özkan’ın bir kadın çantasına doğru elini uzattığı görülüyor.

"KOLAY MI O KADAR İNSAN HARCAMAK?"

Özkan'ın adlığı paranın ise 700 dolar olduğu iddia edildi.

İddialara ilişkin konuşan Metin Özkan, “Saçma sapan montaj, iftira bir haber. Metin Özkan’ı böyle mi susturacaklar? Avukatlarımız gerekli işlemlere başladılar. Montaj bir görüntü üzerinden ne  olabilir ya? Kolay mı o kadar insan harcamak? Avukatlarım konuyla ilgileniyor” ifadelerini kullandı.

Metin Özkan'ın İstanbul Kemerburgaz Göktürk’teki Mastercheff restoranında Aralık 2021’de, Ufuk Enginler isimli kadının çantasından 700 dolar para çaldığı görüntüler gündeme bomba gibi düşmüş ve görüntülere ilişkin Özkan 'Montaj, iftira demişti.'

Hırsızlık mağduru olduğunu ifade eden Ufuk Enginler isimli kadın, çantasından 700 dolar çalan Gazeteci Metin Özkan’dan neden şikayetçi olmadığını, olay günü ve sonrasında neler yaşandığını ilk kez Yeniçağ’a anlattı.

İşte Enginler’in Yeniçağ’a yaptığı açıklamalardan öne çıkanlar:

“SİYASİ TARAFINDAN ÇEKİNDİM”

Metin Özkan’dan şikayet olmadım. Biraz siyasi tarafından çekindim, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin danışmanı olmasından. Allah’a havale ettim. Benim kendisiyle bir tanışıklığım yok. Tesadüfen ortak arkadaşlarımızın olduğu bir masadaydı. CNN’de bir yayına gelmiş galiba. Çıkışta ortak arkadaşlarımız olduğun için aynı masaya oturduk. Ben onu tanımıyorum yani.

“ÇALDIĞI 700 DOLARI GERİ GÖNDERDİ, ALMADIM”

Çantamdan 700 dolar çaldı, sonra geri vermek istedi. Birileri aracılığıyla parayı gönderdi ancak parayı almadım. Ben tamamen Allah’a havale ettim. Benden uzak Allah’a yakın olsun. Hiç ulaşmak istemedim kendisine, benim için büyük bir para değil zaten. O olaydan sonra kendisiyle hiç konuşmadım, görüşmedim.

“METİN ÖZKAN’IN YANINDAKİLERİNİ TANIMIYORUM”

Restoran sahibinin babasını tanıyorum, tesadüfen o akşam o da bizim masamızdaydı. O tanıyor Metin Özkan’ı. Görüntülerde de Metin Özkan’ın yanında bulunanları da tanımıyorum. O gece müzik çalan çocuklar vardı. Muhtemelen onlar. Doğrudan veya dolaylı herhangi bir tehdit almadım.

Metin Özkan kimdir? Metin Özkan mesleği ne? Metin Özkan kaç yaşında, nereli?

Bahçeli'nin danışmanı Metin Özkan 'para çaldı' iddiası ve o görüntüler
Bahçeli'nin danışmanı Metin Özkan 'para çaldı' iddiası ve o görüntüler

METİN ÖZKAN KİMDİR?
Metin Özkan 1964'te Yozgat'ta doğdu.

Meslek hayatında bir.ok medya kuruluşunun Ankara temsilciliği ve yöneticiliği görevlerini yaptı.

Sürekli Basın Kartı sahibidir olan Metin Özkan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin "Medya ve İletişimden Sorumlu Baş Danışmanı" görevini devam ettirmektedir.

Metin Özkan, 7 Haziran 2015 Genel Seçimleri Milliyetçi Hareket Partisi 25. Dönem milletvekili adayı olmuştur..

Şuanda MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin "Medya ve İletişimden Sorumlu Baş Danışmanı" görevindedir.

 

Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin