Akşener'e 'evine dön' diyen Bahçeli'ye sert yanıt


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
Akşener'e 'evine dön' diyen Bahçeli'ye sert yanıt

Yapılan son anketlerin verilerine göre MHP'nin baraj altında kalacağı değerlendirilirken Devlet Bahçeli, İYİ Parti Lideri Meral Akşener'e 'Evine(MHP) dönmesi doğru ve tutarlı olacaktır' çağrısı yaptı. Bahçeli'ye ise İYİ Parti'den çok sert bir yanıt geldi; Biz zaten evimizdeyiz... Başkalarının kuyruğuna takılıp, evin yolunu kaybedenler düşünsün!

Takip Et

İYİ Parti lideri Akşener'e 'evine dön' çağrısı yapan Bahçeli'ye çok sert bir yanıt geldi... 

İYİ Parti Kurucular Kurulu üyesi Ümit Dikbayır, partisinin Genel Başkanı Meral Akşener'e "Evine dön" çağrısı yapan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye sert yanıt verdi.

Dikbayır, "Biz zaten evimizdeyiz... Başkalarının kuyruğuna takılıp, evin yolunu kaybedenler düşünsün!" dedi.

BAHÇELİ'DEN AKŞENER GERİ DÖN DAVETİ;

MHP lideri Devlet Bahçeli, yaptığı yazılı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

- İYİ Parti Genel Başkanı Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerif’i geçtiğimiz günlerde ziyaret ederek iki rekât Tahiyyetü’l-mescid namazı kıldı.

- Tahiyyetü’l-mescid namazı mescidin selamlanması, saygı gösterilmesi demek ise de, esasen Yüce Allah’a şükür, saygı ve tazimdir. Bana göre bu ziyareti ve ibadeti ziyadesiyle memnuniyet vericidir. Allah kabul etsin.

AKŞENER’E ‘EVİNE DÖN’ ÇAĞRISI

- Zillet İttifakı’nın üç asıl ortağından ikisinin, yani CHP ile örtülü ortak HDP’nin Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerif’e menfi yaklaşımı ortadadır. Ancak İYİ Parti Genel Başkanı son hareketiyle onlardan ayrışmış, ayrı düşmüştür. Meral Hanım’ın kendisi adına hayırlı bir gelişmedir.

- Sayın Akşener’in böyle gitmeyeceğini, böyle ittifak olmayacağını, olsa bile bir ayağının çukura düştüğünü görüp derhal ve çok kısa süre içinde evine dönmesi doğru ve tutarlı bir davranış olacaktır

“CHP’Lİ İNCE PARTİ KURUYOR” İDDİASI

- CHP’de sular durulmaz, nitekim kaynayan tencere kapak tutmaz.

- CHP hiziplerin, farklı ideolojik akımların, fuzuli politik akıntıların baskısı altında. Sayın İnce parti kurar mı kurmaz mı bilemem, ama bildiğim bir şey var, CHP’yi saat gibi kuranlar, sabırla kurgulayanlar, Türkiye’nin karşısına kurşun asker gibi dikenler boş durmuyor.

- Siyasi akıl gayri milli olunca bu CHP’nin başına gelmedik de kalmaz. Sayın Muharrem İnce, ince ince siyasi hedeflerini dokuyor, bu da CHP yönetiminin kanına dokunuyor.

- 37.Olağan Büyük Kurultay bir fırsattı, belki de bu fırsat kapısı ardına kadar açıldı. CHP, vaki geleneğiyle vahim gerçeği arasında kalmanın ağır sıkıntısını yaşıyor.

- Bana göre kökünden ve tarihinden kopan hiçbir sosyal ve siyasal oluşum çok yaşamaz.

- CHP iktidar hedefini falan bırakıp, girdiği tünelde karşısından gelen tehlikeli ışığa kafa yormalıdır. Bu ışık kurtuluş değil, şiddetli çarpışmadır, dağılmadır, parçalanmadır.

- Siyasi akıl gayri milli olunca bu CHP’nin başına gelmedik de kalmaz. Sayın Muharrem İnce, ince ince siyasi hedeflerini dokuyor, bu da CHP yönetiminin kanına dokunuyor.

Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin