Aziz Yıldırım adaylığını açıkladı: Jose Mourinho'yu getireceğim


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
Aziz Yıldırım adaylığını açıkladı: Jose Mourinho'yu getireceğim

Fenerbahçe'nin efsane başkanı Aziz Yıldırım, 2018'de Ali Koç'a kaptırdığı başkanlık koltuğunu geri almak için yeniden başkan adayı olduğunu duyurdu. Aziz Yıldırım, teknik direktör Jose Mourinho ile görüştüğünü ve seçildiği takdirde göreve getireceğini söyledi.

Takip Et

Fenerbahçe başkanlığına aday olduğunu duyuran Aziz Yıldırım, ilk röportajını verdi. Yıldırım, 6 yıl sonra neden tekrar başkanlığa aday olduğunu ve seçilmesi halinde takımın başına getirmek istediği teknik direktör Jose Mourinho ile görüşmesinde yaşananları anlattı.

Haziran ayında yapılması beklenen başkanlık seçimi için mevcut başkan Ali Koç ve eski başkan Aziz Yıldırım aday olan iki isim. Sadettin Saran'ın adaylıktan çekildiğini ve Ali Koç'u destekleyeceğini açıklamasının ardından, 1998-2018 yılları arasında Fenerbahçe'nin başkanlığını yapan Aziz Yıldırım da aday olacağını resmen duyurdu.

Gelişmelerin ardından TRT Spor'a özel bir röportaj veren Aziz Yıldırım, seçimi kazanması halinde teknik direktör Jose Mourinho'yu göreve getireceğini söyledi. Yıldırım, Mourinho ile gerçekleştirdiği görüşmenin detaylarını da verdi:

"Arkadaşlarla bütün basına toplantı yapacağız. Aday olacağını açıklayacağım. Sizin vasıtanızla tüm kamuoyuna duyuruyorum. Aday olmamın sebebi, 6 yıldır dışarıda kalmamız, Fenerbahçe'yi takip etmemiz, bu süreç içerisinde olumlu veya olumsuz olayları görmek, ondan önceki 4 yılda başarısız dönemde neleri yanlış yaptık onları tahlil ederek bu adaylık sürecini başlatıyoruz."

"KİMSEYLE KAVGA ETMEYECEĞİZ"
"Kimseyle kavga etmeyeceğiz. Ama Fenerbahçe'nin büyüklüğünü daha büyük hale getirecek şekilde organizasyon içerisinde geleceğiz. Bizim kavgamız, Fenerbahçe'nin büyüklüğüdür. Fenerbahçe zaten büyüktür, küçük dokunuşlarla hem bizim hem de bu yönetimin hatalarını düzelterek Fenerbahçe camiasını birleştirerek, tribünleri, kongre üyelerini 3 Temmuz sürecinde olduğu gibi bir araya getirerek, bu güç birliği ile Fenerbahçe'nin şampiyon olmasını sağlamak istiyoruz."

"BÜYÜK HOCALARLA ÇALIŞMALIYIZ"
Antrenör konusunda, Fenerbahçe'nin bu saatten sonra 'bizim çocuğumuz' deyip o isimlerle devam etme lüksü yoktur. Fenerbahçe büyük hocalarla, büyük takımlarla mücadele etmelidir. Hem Türkiye'de hem de yurt dışında olmalıdır. Türkiye'de muhakkak şampiyon olmalıdır. Yurt dışında başarılı olmalıdır. Avrupa'da en az final oynamalıdır.

"MOURINHO İLE YÜZ YÜZE GÖRÜŞTÜM"
"Geçen hafta Mourinho ile yüz yüze görüştüm. İki saat süren görüşme sonunda kendisine şunu söyledim; 'Fenerbahçe'nin sana ihtiyacı var, senin de Fenerbahçe'ye ihtiyacın var' dedim. 'Üç tane başkan adayı olacak, hangisi kazanırsa muhakkak Fenerbahçe'ye gel, ben istiyorum diye gelme' dedim. 'Fenerbahçe'ye iyi bir takım kurarak, 2004'te Porto'da başlayan çıkışını Fenerbahçe'de başarabilirsin' dedim. O da bunları memnuniyetle karşıladı.

Aziz Yıldırım adaylığını açıkladı: Jose Mourinho'yu getireceğim
Aziz Yıldırım adaylığını açıkladı: Jose Mourinho'yu getireceğim

61 yaşındaki Jose Mourinho, son olarak Roma'yı çalıştırdı)

"BİZ KAZANMASAK DA GELMESİNİ İSTERİM"
"Arkadaşlarımla onun menajeri arasında görüşmeler devam ediyor. Büyük ihtimalle kazanırsam Mourinho'yu Fenerbahçe'nin başına getireceğim. Artık çocukların üzülmesini istemiyoruz. Onları mutlu ve mesut etmek için büyük operasyon yapmamız lazım. Bunun yanında onun isteği doğrultusunda ne kadar isterse oyuncu da alacağız. Zaten Konyaspor-Fenerbahçe maçını da canlı izlediğini anlattı. Kendisi de çalışıyor. Benim kazanmam önemli değil, diğer arkadaşlar da kazanırsa Fenerbahçe'ye gelmesini arzu ederim."

Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin