Ankara 3 dakika arayla iki depremle sarsıldı


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
Ankara 3 dakika arayla iki depremle sarsıldı

Merkez üssü Çankırı'nın Çerkeş bölgesi olarak belirlenen deprem korku ve panik yarattı, deprem Ankara'da da hissedildi. Saat 9:00'da gerçekleşen depremin hemen ardından saat 9:03'te Çankırı bir depremle daha sarsıldı. Çankırı Valisi depremin ardından açıklama yaptı ve olumsuzluk bulunmadığını bildirdi. Ankara'da da ciddi şekilde hissedilen deprem çok kısa sürede sosyal medyada gündem oldu.

Takip Et

Ankara ve çevresi sabaha depremle uyandı, Çankırı’da gerçekleşen depremler çevre illerde de hissedildi, birçok kişi korku ve panik yaşadı. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, Çerkes ilçesinde, saat 09.00’da 4,7 büyüklüğünde, 09.03’te ise 4,8 büyüklüğünde yer sarsıntıları kaydedildi. İlk depremin 13,66 kilometre, ikinci depremin ise 4,13 kilometre derinlikte meydana geldiği belirlendi.

Ankara 3 dakika arayla iki depremle sarsıldı
Ankara 3 dakika arayla iki depremle sarsıldı

ÇANKIRI VALİSİ'DEN DEPREM AÇIKLAMASI

Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş, AFAD verilerine göre Çankırı’nın Çerkeş ilçesinde saat 09.00’da 4,7, 09.03’te ise 4,8 büyüklüğünde yer sarsıntısı oluştuğunu söyledi. İlk bilgilere göre bir olumsuzluk bulunmadığına işaret eden Aktaş, “Vatandaşların tedirgin olmamaları gerekir. Şu ana kadar bize ulaşan herhangi bir olumsuzluk bulunmuyor.” dedi. Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı da geçmişte ilçede büyük bir deprem olduğunu belirterek, vatandaşların ilk anda tedirginlik yaşadığını ancak herhangi bir sorun bulunmadığını kaydetti.


SON DEPREMLER İÇİN TIKLAYINIZ

Yaşanan depremlerin saatini ve şiddetini anlık olarak takip etmek mümkün. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Bölgesel Deprem-Tsunami İzleme ve Değerlendirme Merkezi(BDTİM) tarafından kaydedilen depremlere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin