Ali Koç: Herkes hazır olsun Artık Fenerbahçe Çağı Başlıyor


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
Ali Koç: Herkes hazır olsun Artık Fenerbahçe Çağı Başlıyor

Fenerbahçe olağan seçimli genel kurulunda rakibi Aziz Yıldırım'ı mağlup eden Ali Koç, yeniden Fenerbahçe başkanı seçildi. Resmi olmayan sonuçlara göre üst üste üçüncü kez Fenerbahçe başkanı olan Ali Koç, seçim zaferinin ardından ilk konuşmasını yaptı. "Artık Fenerbahçe çağı başlıyor" diyerek şampiyonluklara işaret eden Koç, TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi'yi de es geçmedi.

Takip Et

Seçim sonuçları kesinleşmeden, Aziz Yıldırım'la birlikte sahneye çıkan Ali Koç, tribünlerdeki taraftarlardan büyük alkış aldı. Stat tünelinde çekilen görüntülerde, Ali Koç'un, sahaya çıkmadan önce "Başkanım üzerime bir ceket alayım, ayıp olmasın" diyerek, Aziz Yıldırım'a seslendiği duyuldu.

Ali Koç: Herkes hazır olsun Artık Fenerbahçe Çağı Başlıyor
Ali Koç: Herkes hazır olsun Artık Fenerbahçe Çağı Başlıyor


Sahneye çıktıktan sonra Ali Koç, Aziz Yıldırım'n elini havaya kaldırmak istedi. Ancak Aziz Yıldırım kabul etmedi. Yine de, ikili el ele tribünleri selamladıktan sonra Aziz Yıldırım açıklamalarda bulundu.

Yıldırım, şu ifadeleri kullandı:

Sevgili Fenerbahçeliler, Fenerbahçe'ye yakışan kongre yaptık. Bütün delegelere, hepinize teşekkür ediyorum. Ben ve arkadaşlarım görevimizi yaptık, yol haritasını çizdik. İnşallah Ali Koç ve yanındaki arkadaşları, bu harita doğrultusunda Fenerbahçe'yi şampiyon yaparlar. Biz de elimizden gelen desteği veririz. Hepinizi seviyorum. Saygı ve sevgilerimi sunuyorum. İyi ki varsınız, iyi ki Fenerbahçe'liyiz.

Ali Koç: Herkes hazır olsun Artık Fenerbahçe Çağı Başlıyor
Ali Koç: Herkes hazır olsun Artık Fenerbahçe Çağı Başlıyor

Aziz Yıldırım, konuşmasından sonra Ali Koç'a sarılıp, tebrik ettikten sonra stattan ayrıldı.

Fenerbahçe'deki başkanlık yarışında, Aziz Yıldırım karşısında zafer elde eden Ali Koç duygularını paylaştı.

İlk olarak 2018'de, Aziz Yıldırım'ı rekor farkla geçerek başkan seçilen Ali Koç, sarı lacivertli kulüpteki üçüncü dönemini yaşayacak.

Seçim sonuçlarının netleşmesinden sonra kürsüye çıkan Ali Koç, Aziz Yıldırım'a ve kongre üyelerine teşekkür etti. Hedeflerine dair açıklamalar yapan Koç, TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi ve rakiplerine de değindi.

Ali Koç: Herkes hazır olsun Artık Fenerbahçe Çağı Başlıyor
Ali Koç: Herkes hazır olsun Artık Fenerbahçe Çağı Başlıyor

Ali Koç, kürsüdeki konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

"Sevgili Fenerbahçeliler, güzel, demokratik, heyecanlı, yeri geldi mi coşkulu, yeri geldi mi gergin bir kongreyi hep beraber tamamladık. Bugün yaklaşık 28 bin kongre üyemiz oy kullandılar. Bu Fenerbahçe demokrasisi adına büyük bir mutluluk, yeni bir rekordur."


"DEMOKRASİ ŞÖLENİ"
"Türkiye'de hiçbir kulüp bu rakamlara yaklaşamıyor. Fenerbahçe büyüklüğü, pek çok konuda büyüğüz, kongrede de gösterdik. Biz Yüksek Divan Kurulu toplantılarımızı bile, rakip takımların üye sayısından fazla olduğu için demokrasi şöleni şeklinde yapıyoruz. Resmi olmayan sonuçlar, hepimize hayırlı uğurlu olsun."

Kongrede yarıştığım Aziz Yıldırım ve ekibine, bunu demokrasi şölenine çeviren siz kongre üyelerimize şahsım, yönetim kurulum ve camiamız adına teşekkür ediyoruz.

"FENERBAHÇE ÇAĞI BAŞLIYOR"
"Kampanya süresi boyunca birkaç kez, özellikle buradaki son konuşmamda tekrar ettim. Bu yarışın kaybedeni olmasın, kazananı olsun ve o da Fenerbahçe olsun dedim. Şimdi bunu gerçekleştirme zamanı. Bundan sonra önümüze bakma zamanı. Artık Fenerbahçe çağı başlıyor. Başarılara doyacağımız. Dünyada Fenerbahçeli olmayan taraftarların da Fenerbahçe'yi izleyeceği, hayran sayımızın artacağı, marka değerimizin gelişeceği, ulusal ve uluslararası başarıları elde edeceğimiz dönem, yarından itibaren başlamaktadır."

Ali Koç: Herkes hazır olsun Artık Fenerbahçe Çağı Başlıyor
Ali Koç: Herkes hazır olsun Artık Fenerbahçe Çağı Başlıyor

"KİMSE FENERBAHÇE'DEN BÜYÜK DEĞİL"
"Artık Fenerbahçe adı duyunca, rakiplerimizin irkileceği döneme giriyoruz. Kimse Fenerbahçe'den büyük değildir. Bütün dünyaya Fenerbahçe'nin büyüklüğünü gösterme zamanıdır. Yarından itibaren, bu yeni yönetimin parçası olalım. Herkesin çorbada tuzu olsun. Bizler, hiçbir kulüpte olmayan bu dostluk dizelerini sahipleriniz. Hem de artık sıkı sıkıya sahipleneceğiz."

"KIRGINLIKLAR BİTSİN"
"Size şampiyonluk yolunda kuracağımız takım yolunda belli taahhütler verdik. Bir diğer taahhüt ve kalıcı şekilde gerçekleştireceğimiz, kırgınlıklar bitsin, geleceğe yepyeni sayfa açalım. Bu yolda, samimi bir şekilde hiç düşünmeden, hesap kitap yapmadan, bir adım atan herkese 10 adım atacağımızdan zerre şüpheniz olmasın. Bize oy verilsin veya verilmesin, bu kutsal renkler altında birleşmek için elimizden geleni yapacağız."

"SİSTEMİ YIKMAK İÇİN..."
"Sizden ilk ricam, hepimizin ilk vazifesi, Fenerbahçe'yi, hocasını, sporcularını, yönetimini, başkanını, sosyal medyada oyuncak, çerez haline getirmeyelim. Bütün sosyal medya gücümüzü rekabete, bize belden aşağıya vuranlara ve yıkmak istediğimiz sistem için harcayalım enerjiyi."

"ARTIK DEĞİŞİM ZAMANI"
"Eminim Riva tarafında bu akşam ki sonuçlardan memnun olmayan biri vardır. Artık değişim zamanı. Küskünlükleri arkamızda bırakarak daha güçlü Fenerbahçe oluşturalım. Fenerbahçe için yeni bir dönemin başlangıcı için çalışıyoruz. Dün olduğu gibi, bugün de Fenerbahçe'nin menfaatlerini her şeyin üzerinde tutacağız."

"FENERBAHÇE SAĞANAĞI BAŞLIYOR"
"Sesini yükseltenler, bize karşı güç gösterisi yapanlar çok iyi bilsinler ki, ağaçları büyüten gök gürültüleri değil, yağmurlardır. Fenerbahçe sağanak yağmuruna herkes hazır olsun. Çünkü biz, sesimizi değil, sözümüzü ve gücümüzü yükseltmek için devam ediyoruz. Ve yarın sabah ilk başlangıcımızı yapıyoruz."

Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin