Akşener, Kılıçdaroğlu buluşması sonrası açıklama


yayincilar/anadolu-ajansi---aa/anadolu-ajansi---aax60.jpg Kaynak: Anadolu Ajansı - AA
Akşener, Kılıçdaroğlu buluşması sonrası açıklama

İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı meral Akşener, CHP Genel Merkezi'ne geldi. İki lider basına kapalı olarak görüştü. Görüşmenin ardından İYİ Parti Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ortak bir açıklama yaptı. Akşener, "Komisyon kurulup, 1 hafta içinde bir araya gelerek parlamanter sistemin nasıl, hangi aralıkta olacağının yol haritasının milletimizle paylaşılması konusunda ziyarette bulundum." dedi. Akşener, Kılıçdaroğlu'nun ardından Karamollaoğlu ile de görüşeceğini belirtti. Kılıçdaroğlu ise, "Seçim atmosferi iyi gidiyor. Baskılara, engellemelere rağmen parlamanter sistemi getirmek için yürüyoruz" diye konuştu

Takip Et

İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı meral Akşener, CHP Genel Merkezi'ne geldi.

Akşener, daha sonra CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’ndan randevu talep etmişti. Bu kapsamda Akşener ile Kılıçdaroğlu, CHP Genel Merkezi'nde biraraya geldi. 

24 Haziran seçimleri için geri sayım sürerken, muhalefet cephesinde son virajda atılacak adımlar için zirve başladı.  Akşener’in bugün yapacağı görüşmede iki lidere, parlamenter sisteme hızlı ve sağlıklı bir şekilde geçebilmek için 24 Haziran öncesi yol haritası açıklama önerisinde bulunması bekleniyor.

Kulislerden edinilen bilgiye göre, liderler arasında bugün yapılacak görüşmelerin ardından, Millet İttifakı’nı oluşturan partilerin, güçler ayrılığını ve yargı bağımsızlığını hedefleyen, güçlü bir Meclis’i öngören yeni bir Anayasa vaadine ilişkin ortak bir manifesto yayımlamaları gündemde.

Kaynak: Anadolu Ajansı - AA

Youtube Kanalımızı Takip Edin