AKP Milletvekili Şirin Ünal'ın evinde şüpheli intihar: Ağabey konuştu


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
AKP Milletvekili Şirin Ünal'ın evinde şüpheli intihar: Ağabey konuştu

AKP İstanbul Milletvekili Şirin Ünal’ın Ankara Çankaya’daki evinde bir yıldır çalışan Özbek asılı Nadira Kadirova (23), 23 Eylül’de herkes evdeyken kalbine isabet eden kurşunla hayatını kaybetti. Kadirova’nın ağabeyi Muhammed Ali konuştu. Ali, kardeşinin ilaç kullanacak bir durumunun olmadığını belirterek, “Kendini vuracak cesareti yoktu. 23 yaşında bir kız, silahı bulup alıp da şarjörü takıp vurmasının imkanı yok. Başına sıkmamış, sol göğüs kalbin biraz üstüne sıkılmış” dedi. Maddi durumu oldukça kötü olan talihsiz kadının ağabeyine ise hastaneye gidebilmesi için polislerin 50 TL yol parası verdikleri öğrenildi.

Takip Et

Öte yandan emniyet kaynaklarından edinilen bilgiye göre Kadirova’nın olaydan önce Leyla adında arkadaşıyla 2 saat telefonda görüştüğü ve bu görüşmede “cinsel istismara maruz kaldığını” anlattığı öğrenildi.

ÜNAL "YARGI SÜRECİNDE KONUŞMAK DOĞRU OLMAZ"

Şirin Ünal ise “Yargı sürecinde konuşmak doğru olmaz” açıklamasını yaptı. Abi Kadirova ise “Cenaze masraflarımızı ve biletlerimizi Şirin Bey karşıladı. Kendisine teşekkür ederiz” dedi.

AKP Milletvekili Şirin Ünal'ın evinde şüpheli intihar: Ağabey konuştu
AKP Milletvekili Şirin Ünal'ın evinde şüpheli intihar: Ağabey konuştu

EMNİYETTEN AÇIKLAMA

Yazılı bir açıklama yapan Ankara Emniyet Müdürlüğü ise olayı intihar olarak nitelendirdi ve “Olay yerinde yapılan incelemede intihar harici herhangi bir şüpheli durum müşahede edilmemiştir” denildi.

AĞABEY KONUŞTU: KENDİNİ VURACAK CESARETİ YOK

Kardeşinin cenazesini çarşamba akşamı uçakla Özbekistan’a götürmek üzereyken Atilla Güner’in sorularını yanıtlayan Nadira Kadirova’nın ağabeyi Muhammed Ali, şunları anlattı:

“Olay 23 Eylül’de 20:48’de gerçekleşti. Şirin Ünal beni aradı olaydan 5 dakika önce. Evde silahın kayıp olduğunu söyledi. Acaba (kardeşin silahı sana mı getirdi) diyecek sandım. Nadira’nın silahla kendini odaya kilitlediğini söyledi. O an anladım. Arkadan kızının sesi geliyordu odanın kapısına vuruyordu bağırıyordu. Telefon kapandı birden. Hemen taksiye atladım Çayyolu’ndaki eve gittim. Ama ben gittiğimde silah ateşlenmişti. Dedim ‘Kardeşim nerede?’. Polis hastanede olduğunu söyledi. Benim cebimde beş kuruş para yoktu. Şirin Bey, ‘Sıktı kendine’ dedi. Polis bana 50 lira verdi. Hastaneye geldim. ‘Beni içeri sokun’ dedim. ‘Ben her şeyiyim onun’ dedim. ‘Babası onu bana emanet etti’ dedim. Doktor geldi ‘Başın sağ olsun’ dedi. O anda bittim ben. Doktorun ayağına yıkıldım.”

AKP Milletvekili Şirin Ünal'ın evinde şüpheli intihar: Ağabey konuştu
AKP Milletvekili Şirin Ünal'ın evinde şüpheli intihar: Ağabey konuştu

KENDİNİ VURACAK CESARETİ YOKTU
Muhammed Ali, kardeşinin Türkiye’de üniversite okuyup evlenmek istediğini, birçok hayali olduğunu anlattı:

“Kardeşimi ben çok iyi biliyorum. İlaç kullanacak bir durumu sıkıntısı yoktu. Kendini vuracak cesareti yoktu. 23 yaşında bir kız, silahı bulup alıp da şarjörü takıp vurmasının imkanı yok. Başına sıkmamış, sol göğüs kalbin biraz üstüne sıkılmış. Konsolosluk bana ‘Kardeşinin biraz masrafı olacak’ dedi. Şirin Ünal’ın şoförü ‘Ben karşılayacağım’ dedi. 1450 dolar Nadira için, 482 dolar da benim için bilet kesildi. Şu an yoldayız havalimanına gidiyoruz. Anneme ‘öldü’ diyemedim. ‘Yoğun bakımda’ dedim. Amcamı aradım ‘Kardeşim gitti, melek göçtü’ dedim.

"UMUTLARI VERDI, TÜRKİYE'DE ÜNİVERİSYE OKUMAK İSTİYORDU"

Nadira’nın çok umutları vardı. Türkiye vatandaşı olmak istiyordu. Türkiye’de üniversite okumak istiyordu. Özel dersler alıyordu. Üniversiteye hazırlanıyordu. ‘Türkiye’de evleneceğim’ diyordu. Çok umutları vardı bu hayatta.” (RS FM)

Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin