AKP'li vekil 'Bugün elektrik pahalıysa bunun sebebi muhalefettir' dedi


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
AKP'li vekil 'Bugün elektrik pahalıysa bunun sebebi muhalefettir' dedi

AKP Konya Milletvekili Hacı Ahmet Özdemir, zamlardan CHP’yi sorumlu tutan AKP'nin 'Yeliz' lakaplı İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı'ya 'Bugün elektrik pahalıysa bunun sebebi muhalefettir ' sözleriyle destek verdi.

Takip Et

Çamlı'nın kendini iyi ifade edemediğini söyleyen Özdemir, onu tercüme ederek Çamlı'nın "Eğer bugün elektrik pahalıysa bunun sebebi muhalefettir," demek istediğini, meselenin de bu olduğunu savundu.

Konya Bakış Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Ali Elmacı sunduğu “Pozitif Bakış” isimli youtube kanalına konuk olan AKP Konya Milletvekili Hacı Ahmet Özdemir Zamlardan muhalefeti sorumlu tutan AKPliler kervanına katıldı.

AKP'li vekil 'Bugün elektrik pahalıysa bunun sebebi muhalefettir' dedi
AKP'li vekil 'Bugün elektrik pahalıysa bunun sebebi muhalefettir' dedi

“Ben vatandaşın tepkisini olumlu görüyorum” diyen AK Parti Konya Milletvekili Hacı Ahmet Özdemir, “Tepki koyanların tepki göstermesinin sebebi çözümü bizde görmesi. 79 yıl başkaları hükümet etmiş şimdi siz 19 yıldır hükümet ediyorsunuz. Bütün sorunları sizin çözmenizi bekliyorlar” ifadelerini kullandı.

"BÜTÜN SORUNLARI BİZİM ÇÖZMEMİZİ BEKLİYORLAR"

"Pozitif Bakış" isimli youtube  kanalında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan AK Parti Konya Milletvekili Hacı Ahmet Özdemir, “Vatandaşın tepkisini değerli buluyoruz. Siyaset yapıyorsanız vatandaşa küsemezsiniz. Vatandaş size yanlış yapabilir, bazen kastını aşan ifadeler kullanabilir ama siz büyüklüğün şanından diyerek affedeceksiniz. Bugün 120 bin Konyalının oyunu alarak oraya gitmişim. Biz vatandaş sıkıntı çekerken ‘bana ne' diyecek konumda değiliz. Bunu diyenin de milletvekilliğinde ne olacağı belli olmaz. Ben vatandaşın tepkisini olumlu görüyorum. Vatandaşın tepkisini bir psikolojik tahlil yapacak olursak şu anlama geliyor; ‘Biz sizden bu konuda çözüm bekliyoruz. Tepkimizi de ortaya koyuyoruz.' Tepki koyanların tepki göstermesinin sebebi çözümü bizde görmesi. 79 yıl başkaları hükümet etmiş şimdi siz 19 yıldır hükümet ediyorsunuz. Bütün sorunları sizin çözmenizi bekliyorlar.” açıklamalarında bulundu.

ZAMLARDAN MUHALEFET SORUMLUYMUŞ

Elektrik ve doğalgaz faturalarındaki zamlardan CHP’yi sorumlu tutan AK Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı'ya da destek veren AKP Konya Milletvekili Hacı Ahmet Özdemir, “Geçen bir arkadaşımızı tiye aldılar. Belki kendisini tam ifade edemedi. Çünkü onlar tiye alınacak şeyler değildi. Eğer bugün elektrik pahalıysa bunun sebebi muhalefettir, geçmiş zamanlardaki ihmaller ve yanlış politikalardır' diye bir demeç verdi. Mesele de böyledir. Nükleer santral yapacağız, yapamazsın. Hidroelektrik santral yapacağız, yapamazsın. Mahkemeye başvuru, anayasa mahkemesine gider, durdurur. Eğer Yusufeli Barajı'na engel olunmasıydı çoktan elektrik sağlamaya başlamıştı, bugün biz biraz daha rahat olacaktır. Nükleer Santral bugün Türkiye'nin yüzde 10 elektrik ihtiyacını karşılayacak bugün hala karşı çıkıyorlar. Mecliste kaç defa şahit oldum, ‘portakal, limon bahçeleri gidiyor' diyorlar. Nereye kurulacak? Her şeye karşı çıkıyorlar” diyerek skandal bir açıklamaya imza attı.

Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin