AKP'li seçmenler İYİ Parti'ye geçiyor


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
AKP'li seçmenler İYİ Parti'ye geçiyor

31 Mart yerel seçimlerinde İstanbul'da en büyük tartışılan ilçelerden biri olan ve skandal uygulamalara maruz kaldığı Büyükçekmece'de İYİ Parti Sekreteri Gülşen Güler, AKP'li seçmenlerin İYİ Parti'ye geçtiğini söyledi. Güler, Büyükçekmece’deki AK Parti seçmeninin seçimlerden sonra İYİ Parti’ye üye olduklarını söylüyor ve 'Halk artık yoruldu. AK Parti’yi duymak istemiyorlar. dedi..

Takip Et

İstanbul Büyükçekmece İYİ Parti Sekreteri Gülşen Güler, 31 Mart seçimlerinin ardından iktidarın talimatıyla kapı kapı sorgulanan Büyükçekmece'de yaşayan AKP seçmenlerinin 31 Mart seçimlerinin ardından İYİ Parti'ye üye olduğunu söyledi.

HALK ARTIK, AK PARTİ'NİN ADINI BİLE DUYMAK İSTEMİYOR

Gazete Duvar'dan Hacı Bişkin haberine göre; Büyükçekmece İYİ Parti Sekreteri Gülşen Güler, “Biz yan yana geldiğimiz için insanlar bize çok güvendi” diyerek Büyükçekmece’deki AK Parti seçmeninin seçimlerden sonra İYİ Parti’ye üye olduklarını söylüyor: “Halk artık yoruldu. AK Parti’yi duymak istemiyorlar. Elden bize para veren bile var. Ama kabul etmiyoruz.” dedi.

"AKP BİZE PARA TEKLİF ETTİ"

Güler, seçimden sonra polislerin kendi evine gelerek seçmen sorgulaması yaptıklarını belirterek bu durumun kendilerini rencide ettiğini söyledi. Güler, şöyle devam etti: “Polislere bana bilgi verin dedim. Bilgi vermediler. Algıları tutmadı. 12 gün önce AKP bana teklif getirdi. Para vererek ‘bize çalış’ dediler. Kabul etmedim. Çünkü biz Cumhuriyet için Türkiye için torunlarımız için buradayız. Ben de Karadenizliyim ama hemşehriciliğe bakmıyorum. Karadenizli diye AK Parti’ye veya İmamoğlu’na oy verecek değiliz. İmamoğlu’nda sevecenlik ve güven var. İmamoğlu işini bildiği için Karadenizliler seviyor. AKP gibi tepeden inmemiş.”

Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin